Rodinný dům Jinonice

Rodinný dům Jinonice

Praha-Jinonice

(3. 5. 2018) Ivan Kolář

   
 
 
 
 

Rodinný dům Jinonice

Klíčem k řešení a splnění všech požadavků investora byl nápad změnit předpokládanou, a do té doby používanou polohu hlavního vstupu na pozemek. V návrhu byl přesunut na severní stranu, takže se uvolnila jižní část parcely a díky svažitému terénu vznikla možnost propojit se zahradou dvě patra nad sebou. Vznikl koncept obývacího pokoje v přízemí a bazénu také v přízemí, ale v jiném…
Nejsložitějším úkolem bylo sladění požadavků investora a omezujících vlivů plynoucích z velikosti pozemku a okolní zástavby. Hmotu domu tvoří jednoduchý kvádr, z něhož vystupují balkony se „zeleným“ zábradlím. Na severní části pozemku je k němu přidružen samostatný objekt garáží. Hlavní vstup je  z ulice při severní straně pozemku v úrovni prvního nadzemního podlaží, kde se nachází denní část domu, kterou tvoří prostorný obývací pokoj s volně propojenou kuchyní. Dále je zde hala s točitým schodištěm se skleněnými stupni, které propojuje všechna podlaží. Schodišťový tubus je zastřešen světlíkem – záměrem bylo umožnit dennímu světlu proniknout do úrovně wellness. Z obývacího pokoje vede další přímé schodiště do ložnicového patra. Na obývací pokoj navazuje letní obytný prostor se zahradní kuchyní.
Ve druhém podlaží se nachází pět ložnic, ateliér, sociální a další zázemí. V 1. podzemním podlaží (nebo také ve druhém přízemí) je krytý bazén, prostory wellness se saunou a archiv. Bazén je situován na jižní straně budovy, kde svažující terén umožňuje odkrytí prosklené fasády.
Nosná konstrukce objektu (svislé nosné stěny i stropní desky) je z monolitického železobetonu. Obvodový plášť tvoří zavěšená fasáda s obkladem kamennými deskami ve světle béžovém odstínu, s dvěma různými typy povrchů (broušený a jehličkovaný). Klempířské prvky jsou z hliníkového plechu v designu předzvětralá měď.

Autorská zpráva

Architekt: Ing. arch. Ivan Kolář
Generální projektant: A32 spol. s r. o.
Hlavní inženýr projektu: Ing. Roman Hron
Generální dodavatel stavby: Edikt a.s.
Plocha pozemku: 1016,0 m2
Zastavěná plocha: 293,7 m2
Hrubá podlažní plocha celkem: 701,22 m2
Obestavěný prostor: 3330,0 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz