Rodinný dům Kramolna

Rodinný dům Kramolna

Kramolna

(18. 3. 2019) David Chmelař

   
 
 
 
 

Rodinný dům Kramolna

Dům leží na mírně se svažující parcele. Umístili jsme ho tak, aby ponechal co největší kompaktní část pro pobytovou zahradu. Zahrada velkoryse prosklenými částmi opticky vstupuje do interiérů obytných částí v přízemí.
Druhé ustoupené patro s výhledy na Sněžku i do údolí obsahuje soukromou část s ložnicemi. Objem patra je barevně odlišen a použitím zastínění oken venkovními hliníkovými žaluziemi působí více uzavřeně. 
Z jihovýchodní strany dům a vstupní objekt spojuje stěna kopírující spád terénu. Ve stěně byl vytvořen otvor rámující výhled na příjezdovou cestu z jihu, kromě toho také vymezuje atrium „japonskou zahradu“ se sakurou. Plocha atria je vysypána valounky. Hmotové uspořádání jednotlivých objektů kopíruje spád terénu a graduje ustoupenou hmotou 2. NP. Toto rozčlenění podporuje i odlišné materiálové řešení povrchů jednotlivých objemů.
Autorská zpráva¨

Foto: Ester Havlová

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz