Rodinný dům na Zeleném Pruhu

Rodinný dům na Zeleném Pruhu

Praha 4 - Zelený Pruh

(21. 2. 2018) Ateliér D3A 

   
 
 
 
 

Rodinný dům na Zeleném Pruhu

Dům je součástí souboru atriových domů na Zeleném Pruhu pocházejícího ze 70. let minulého století. Návrh byl veden snahou obezřetně zachovat ráz domu, aby nevyčníval z celku. Kabřinec a břízolit byly nahrazeny bílou omítkou popnutou přísavníkem a paneláková okna za současná hliníková – osazená do líce fasády. Na místě zděného zádveří vzniklo nové, svařené z oceli a bíle lakované. Stejnou technologií byl přidán i střešní penthouse přinášející zároveň prosvětlení do střední části domu se schodištěm.
Oproti minimálním zásahům v exteriéru byl interiér kompletně vybourán a přebudován. Z původní dispozice 3+1 s obytným přízemím a zázemím v suterénu vznikl rozšířením podzemí a odkopáním terénu předzahrádky velkorysý dům. Přízemí se velkým obytným prostorem a hlavní ložnicí obrací do atria, suterén s ložnicemi do předzahrádky. V nově prohloubeném podzemí vznikla sauna a technická místnost. Nové venkovní schodiště ukryté v terase propojuje suterén s atriem, přináší světlo do chodby i koupelny a umožňuje přístup ze sauny k bazénku. Atrium, malý kompaktní prostor, oddělený od okolí zdmi je další „místností“ domu, posuvnými dveřmi maximálně propojené s interiérem. Zahrada je ve dvou úrovních, spodní s jídelním stolem na dubové terase kryté posuvným panelem a horní s bazénkem z mračského mramoru, trávníkem a bambusy. Za ohradní zdí s brankou jsou vzrostlé borovice.

Autorská zpráva
Dům byl zařazen mezi nominace České ceny za architekturu 2017


Autoři: Ing. arch. Tomáš Prouza, Ing. arch Eva Macková

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz