Rodinný dům Petrov

Rodinný dům Petrov

(16. 11. 2022) 3+1 architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Petrov

Evoluční proměna místa s výrazným charakterem, malý dům v zahradě na okraji – radostná úloha. Zároveň stále častější téma adaptace původně rekreačního prostoru k současnému a budoucímu trvalému bydlení.

Stavebníci neměli k původní chatě, s jejími detaily a vrstvami, intimnější vazbu. Příběhy, které se tu odehrály, byly zapomenuty. Pokusili jsme se proto (chata se nám líbila) o jakousi podpovrchovou kontinuitu. Půdorys původního objektu je počátkem a proporcí půdorysu domu nového. Reinterpretujeme též některé původní detaily a konstrukční principy.

Postupné budování přineslo ovoce v rozlišení – podstatné je hotovo a nehotové je nepodstatné. Stylová jednota a formální dokonalost kvalitu života nenesou. Bůh je jinde než v detailu.

Z mála plynoucí bohatost, životní jednoduchost a energie stavebníků je povzbuzující a inspirativní.


Autorská zpráva
Foto: Pavel Plánička

Autor: 3+1 architekti
Návrh/Projekt: 2013-2014
Plocha pozemku: 3427 m2
Zastavěná plocha: 135 m2
Užitná plocha: 114 m2
Obestavěný prostor: 500 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz