Rodinný dům Přílepy

Rodinný dům Přílepy

(6. 12. 2017) Pavel Chládek

   
 
 
 
 

Rodinný dům Přílepy

Parcela se nachází ve střední části obce Přílepy.Jedná se o obdélníkový pozemek, svažující se jihozápadním směrem, s příjezdem podél severovýchodní hranice parcely. Rozložení provozu domu je do dvou výškových úrovní. Nástupní podlaží, navazující na niveletu komunikace, sestává z dvou oddělených hmot. Protáhlého traktu krytého stání, na které navazuje prostor skladu zahradní techniky a nábytku doplněný o saunu se zázemím a fitness a samotný vstup do domu se šatnou, pracovnou a hygienickým zázemím, umístěný proti vjezdu na pozemek. Hlavní, obytné podlaží dostupné vnitřním jednoramenným schodištěm zabírá takřka celou šířku pozemku a je rozložené do několika vzájemně propojených objemů vymezujících prostor terasy. Střed kompozice tvoří kuchyň s jídelnou, na kterou navazuje terasa, doplněná o venkovní schodiště propojující obě úrovně domu. Obývací pokoj vymezuje venkovní posezení ze západu, soukromá část s ložnicí rodičů, dětským pokojem a koupelnou je situovaná ve východní části parcely. Technické zázemí domu je umístěno vedle kuchyně. Původní zachovaný sklep v severním rohu parcely je překryt zeminou a doplněn o venkovní schodiště navazující na severozápadní hranu domu.
Autorská zpráva

Místo:Přílepy, okres Kroměříž
Generální projektant: chládek architekti
Autor: Pavel Chládek
Dodavatel: Rapos
Plocha pozemku: 1993 m2
Zastavěná plocha: 240 m2
Užitná plocha: 243 m2
Obestavěný prostor: 1005 m3
Projekt: 2012
Realizace: 2013–2014
Foto: archív autora

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 31–33

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz