Rodinný dům Rezkova

Rodinný dům Rezkova

(3. 7. 2017) Kuba & Pilař architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Rezkova

Pozemek leží na západním svahu v Masarykově čtvrti v Brně, okolní zástavbu tvoří rodinné domy a terasové bytové domy postavené ve 20. století. Dům pro čtyřčlennou rodinu má malý svažitý pozemek s minimální šířkou, ale s krásnými výhledy do zalesněného údolí řeky Svratky.
Prostorovým základem domu je kvádr, z něhož jsou „odebírány“ jednotlivé hmoty. Největším „odebraným“ objemem je vertikální atrium, které rozděluje dům na dvě části. Ostatní „odebrané“ hmoty tvoří lodžie a terasy. Orientace obytných místností je na západ do údolí řeky a do atria uprostřed domu.
Dům je opláštěný stínícím roštem, který zachovává tvar základního kvádru. V polotransparentním plášti jsou umístěny v návaznosti na vnitřní dispozice otvory, plášť tvoří zábradlí lodžií a vymezuje prostor střešní terasy ve třetím podlaží.
V podzemním podlaží je hala, šatna, garáž a technické zázemí. V hale je umístěný výtah propojující všechna patra. První nadzemní podlaží bylo navrženo jako klidová část, jsou tu pokoje dětí se společnou lodžii orientovanou na západ a pracovna, prosvětlená skleněnou stěnou atria. Ve druhém podlaží je za atriem ložnice se šatnou a koupelnou. V uliční části je společenský prostor s kuchyní a jídelnou. Nejvyšší třetí podlaží je venkovní obytný prostor nahrazující zahradu, kterou dům v podstatě nemá. Do plochy terasy je vsazena zeleň, ve východní části prostoru je bazén, součástí terasy je letní kuchyně, koupelna a sauna.
Stěny a stropy jsou betonové, stínící plášť je z černého ocelového pororoštu, černé jsou vnější skleněné obklady lodžií. Většina vnitřních konstrukcí a materiálů je v bílé barvě – sádrové omítky, polyuretanové podlahy, hliníková okna a ocelové schodiště.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Tomáš Pilař, Ing. arch. Vít Košťál, akad. arch. Ladislav Kuba

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz