Rodinný dům s jasným členěním

Rodinný dům s jasným členěním

(4. 10. 2017) Autorem projektu je architektka Helena Paz.

   
 
 
 
 

Rodinný dům s jasným členěním

Dvě hmoty odlišené barevností fasády i tvarem střechy spojuje do jednoho objektu komunikační krček obložený dřevem. Vnější rozdílnost domu se propisuje do interiéru a zdůrazňuje rozdílnost dvou obytných zón – intimní a společenské. Záměrem autorky projektu, architektky Heleny Paz, bylo navrhnout zvnějšku i zevnitř srozumitelný dům.

Zastřešené atrium se stalo další obytnou místností, a proto má také dřevěnou podlahu. Masivní dubové dřevo prochází jak velkorysým obývacím prostorem s jídelnou a kuchyní, tak intimní zónou se třemi ložnicemi. Velkoformátovou dlažbu v neutrální šedé naopak najdeme na celé ploše spojovacího krčku a v prostorách, které tvoří zázemí, včetně garáže. Součástí podzemního podlaží je také multifunkční prostor s přímým vstupem na zahradu.

Logickému členění domu odpovídá nejen striktně oddělená podlahová krytina, ale také odlišná fasáda a konstrukce jeho jednotlivých částí. Pultová nižší střecha bílého ložnicového traktu navozuje intimnější atmosféru než velkoryse převýšený otevřený prostor lomené střechy s dřevěnými krokvemi nad tmavě šedou společenskou zónou. Tenká ocelová táhla zde zastupují příčné vazby tak, aby krov mohl zůstat v jednoduchém tvaru trojúhelníku.

Na stavbu domu byly použity cihelné bloky Heluz plněné polystyrénem, které dosahují vynikajících tepelně izolačních vlastností i bez vnějšího zateplení a vytvářejí zdravé obytné prostředí.

HELUZ FAMILY 2in1 broušená
Broušené cihelné bloky HELUZ FAMILY 2in1 jsou určené pro jednovrstvé obvodové zdivo nulových, pasivních, nízkoenergetických a energeticky úsporných budov. Vyplněním dutin těchto cihel polystyrénem došlo ke 40 % navýšení jejich tepelněizolačních vlastností, při zachování paropropustnosti. Cihly FAMILY 2in1 šířky 440 a 500 mm splňují bez dodatečného zateplení doporučené hodnoty pro pasivní domy.

Výhody:
• Nejlepší tepelněizolační parametry na trhu, součinitel prostupu tepla U až 0,11 W/m2K.
• Nahradí až 36 cm tepelné izolace.
• Tepelněizolačními vlastnostmi nahradí až 7 m tlustou zeď z plných cihel.
• Integrovaná izolace chráněná keramikou.
• Komplexní systémové řešení obálky budovy v jednovrstvé konstrukci.
• S rezervou splňují doporučené hodnoty pro pasivní i nulové domy.
• Masivní, bezpečná konstrukce.
• Přirozený prostup vodních par – zdivo dýchá.

 
Publikováno v časopise Stavba č. 3/2017, str. 84-85 

foto: Ivan Bárta

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

  Výrobci/dodavatelé

U Cihelny 295

373 65 Dolní Bukovsko 295

Telefon +420 385 793 011

odbyt@heluz.cz

http://www.heluz.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz