Rodinný dům s krytou lodžií

Rodinný dům s krytou lodžií

Jirčany

(7. 1. 2016) Luboš Zemen

   
 
 
 
 

Rodinný dům s krytou lodžií

Parcela s výhledem do krajiny se nachází na okraji obce na mírném jihovýchodním svahu, v sousedství architektonicky nesourodé skupiny nových rodinných domů. Zděný dům má dvě hmotově identická podlaží, horní podlaží je vůči přízemí pootočeno o 35°.  V prvním nadzemním podlaží je vstupní část, obytný prostor s kuchyní a ložnice hosta se samostatným zázemím. Jeho hlavní fasáda se obrací k jihu do zahrady. Ve druhém nadzemním podlaží se nachází trojice ložnic se zázemím. Toto podlaží je vzhledem k přízemí pootočeno východním směrem k výhledu na horizont krajiny. U ložnic tak vznikla terasa, odcloněná od pohledů ze sousedního domu. V přízemí je pod přesahem stropu patra na jižní straně krytá lodžie. Samostatně stojící prostorná garáž přiléhá ke komunikaci.

Autorská zpráva
Foto: Jan Mahr


Místo: Horní Jirčany
Autoři:  4DS - Luboš Zemen; spolupráce Marek Barták, Vojtěch Navrátil
Zastavěná plocha: 310 m2
Obestavěný prostor: 1 270 m3 bez garáže
Hlavní dodavatel: Avers, spol. s r. o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
49.9640195
14.5150932
Rodinný dům s krytou lodžií

Rodinný dům s krytou lodžií
Jirčany

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.