Rodinný dům Troubsko

Rodinný dům Troubsko

Troubsko

(15. 10. 2021) knesl kynčl architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Troubsko

Dům jako trychtýř, který se otevírá směrem ke slunci

Obec Troubsko se nachází nedaleko Brna. Novostavba je umístěna na rovinatém pozemku sousedícím s hlavní silnicí. Lichoběžníková forma domu reaguje na tvar a situaci pozemku a uplatňuje se nejen v půdoryse, ale také v řezech. Pultová střecha v kombinaci s lichoběžníkovým půdorysem vytváří zdání dvojitého spádu, stoupá směrem od severovýchodu k jihozápadu, stejně tak narůstá vnitřní prostor domu — od jednopodlažního k dvoupodlažnímu. Kompaktní hmota z lícových cihel je na severu proříznuta závětřím a na jihu krytou terasou.

První nadzemní podlaží je koncipováno jako společenská zóna. Směrem do ulice jsou kromě vstupu a garáže orientovány také kuchyňský kout a místnosti zázemí, prostor dále pokračuje do obývacího pokoje a jídelny, mezi které je vklíněna krytá salla terrena s přímým vstupem na zahradu. V přízemí se dále nachází oddělená pracovna. Druhé nadzemní podlaží slouží jako klidová zóna s ložnicemi. Dům je částečně podsklepený.

Autorská zpráva
Foto: Radek Brunecký


Autoři: Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Jan Weiss; spolupráce Jiří Janoušek a Tomáš Zelinka / KAJAK (architektonicko-stavební řešení); Pavel Hladík a Ivo Lukačovič / Hladík a Chalivopulos (stavebně konstrukční řešení); Jitka Špondrová (požárně bezpečnostní řešení); Martin Řezníček a Kateřina Kalodová / Trasko (zdravotechnické instalace, vytápění); Pavel Dočekal / KOMP (elektro - silnoproud); Milan Zezula (doprava); Milan Vyskočil / Ateh (osvětlení); Vladimír Šoukal (rozpočet); Mirka Svorová a Jakub Finger / PARTERO (krajinná architektura)
Dodavatel: ORAK — stavební společnost; BELETA (fasáda)
Plocha pozemku: 1014 m2
Zastavěná plocha: 198 m2
Hrubá podlažní plocha: 292 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2018

 
 
 
 
49.1695845
16.5049142
Rodinný dům Troubsko

Rodinný dům Troubsko
Troubsko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz