Rodinný dům u Staré Boleslavi

Rodinný dům u Staré Boleslavi

Lhota u Dřís

(9. 1. 2018) ARCHZONE architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům u Staré Boleslavi

Na pozemku původně stála chata, která byla po realizaci novostavby odstraněna. Terénní úpravy byly minimální. Bylo sice nutné pokácet několik borovic, ale snažili jsme se jich maximum zachovat. Stavbu jsme koncipovali s orientací hlavních pobytových prostor k jihu a západu se stíněním oken prostřednictvím střešního přesahu a venkovních žaluzií.
Vnitřní uspořádání domu představují tři základní celky: hlavní obytný prostor s kuchyní a jídelnou, ložnicové křídlo a vstupní zóna s technickým zázemím domu a parkováním.

Konstrukčně jde o sloupkovou dřevostavbu s difuzně otevřenou konstrukcí smontovanou z předpřipravených prvků na místě stavby. Zastřešení je řešeno dvouplášťovou provětrávanou střechou. Dům je navržen jako nízkoenergetický, v energetické třídě A, je tedy mimořádně úsporný. Úspor bylo dosaženo kvalitním zateplením obálky domu a instalací dřevěných bezrámových oken, která splňují požadavky pro minimální tepelnou ztrátu. Navíc jsou vybavena izolačními trojskly. Izolaci obvodového pláště tvoří několik vrstev. Kvalitu izolace dokládá i fakt, že se dům v létě nepřehřívá. Vytápění objektu je vyřešené pomocí podlahového teplovodního systému, přičemž zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch/voda v kombinaci s doplňkovým integrovaným bivalentním zdrojem (elektrokotlem) a multifunkčním zásobníkovým ohřívačem teplé a otopné vody. Navrženo je i kontrolované větrání s rekuperací.

Autorská zpráva

Autoři: ARCHZONE architects, s.r.o. – Ing. arch. Jaroslav Šimek, Ing. Jan Zelinka; spoluautoři Ing. Petr Vlasák, Klára Křivánková
Místo: Lhota u Dřís

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.2432094
14.6564197
Rodinný dům u Staré Boleslavi

Rodinný dům u Staré Boleslavi
Lhota u Dřís

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz