Rodinný dům Útěchov

Rodinný dům Útěchov

(11. 7. 2016) Adam Rujbr Architects 

   
 
 
 
 

Rodinný dům Útěchov

Novostavba rodinného domu byla realizována v městské části Útěchov v Brně. Navržena byla pro rodinu s dětmi a stojí na parcele nepravidelného tvaru. Dům je na mírně svažitém pozemku situován tak, aby zajišťoval dostatek soukromí, ponechal co největší plochu zahrady volnou a zároveň umožňoval výhled z jídelny do zalesněného údolí. Dům ve tvaru L je díky konfiguraci terénu do ulice dvoupodlažní a směrem do zahrady jednopodlažní. Vnější slupka domu, která je na očích kolemjdoucím, je strohá a spíše uzavřená, nepočítáme-li čtvercové okno jídelny. Naopak směrem na jih, do zahrady, se dům otevírá celoplošným prosklením. Tak jsou také zajištěny maximální zisky ze sluneční energie v souladu s nízkoenergetickou koncepcí stavby.
Přízemní část má plochou střechu, která kryje ložnice před přímým jižním sluncem. Pohledově uzavřený dvůr byl dotvořen opěrnou zídkou, která je souběžná s ložnicemi a vytváří intimní část zahrady s terasami a posezením. Na západní straně pozemku je bazén s dřevěnými terasami a pergolou s venkovním krbem. Fasáda v bílé barvě byla doplněna dřevem, které v interiéru vytváří prosvětlené, otevřené prostory.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2012

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz