Rodinný dům v Brně

Rodinný dům v Brně

(14. 7. 2022) Urban Čelikovský Architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Brně

Původní stavení se zahradou bylo odstraněno a pozemek byl rozdělen napůl pro dva rodinné domy. Od ulice vzdálenější parcela s novým atriovým domem se uzavírá do sebe a je z veřejného prostoru prakticky neviditelná. Mírná svažitost terénu vedla k myšlence oddělit klidovou zónu ložnice a pokojů třemi schody od obytného prostoru, což zvětšuje světlou výšku tam, kde je to nejvíce žádoucí. 


Křivka monolitického kšiltu vytváří napětí a zároveň změkčuje jinak velmi racionální pravoúhlý půdorys. Obytný prostor je z jedné strany zcela prosklen. Zahrada se tak stává jeho nedílnou součástí a její význam bude časem sílit. Koncept do sebe uzavřeného prostoru je zopakován prostřednictvím ložnice s vlastním patiem.

Autorská zpráva
Foto: Jiří Navrátil

Autoři: Ing. arch. Lukáš Urban, Ing. arch. Martin Čelikovský – Urban Čelikovský Architekti

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 9. 2023 14:52:41. Dobrý den, potřebujete naléhavou půjčku. Lubica

 
 
 
 

4. 9. 2023 14:52:41. Dobrý den, potřebujete naléhavou půjčku. Lubica

  Dobrý den, potřebujete naléhavou půjčku paní Potocka, je spolehlivým poskytovatelem půjčky, můžete mít půjčku od 500 000 Kč do 20 000 000 Kč s běžnou sazbou, pokud potřebujete půjčku naléhavě, kontaktujte ji na e-mailu: lubicapotocka4@gmail.com whatsapp +420728594696

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz