Rodinný dům v Brušperku

Rodinný dům v Brušperku

Brušperk

(2. 6. 2015) Kamil Mrva

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Brušperku

Návrh vychází z konkrétního místa - svažitý pozemek na konci vesnice s ideální jižní orientací a nádherným výhledem na rybník a starý větrný mlýn na protějším břehu spolu s požadavkem investora na jednoduchý dům předurčily jeho řešení. Navrhli jsme jednoduchý hranol, částečně zapuštěný do terénu tak, aby splynul se svým okolím. Svah pozemku pozvolna přechází na zelenou střechu domu.

Nízkoenergetický „zelený“ dům má z jižní a západní strany prosklenou fasádu, která umožňuje dokonalé proslunění interiérů. Prostory zapuštěné do země mají střešní světlíky. Dispoziční řešení vychází z modulu 3,5 m. Dům je rozdělen na klidovou a společenskou část. Společenská část s výstupem na terasu se nachází na jižní straně objektu a sestává z obytného prostoru, kuchyně s jídelnou, spíže, technické místnosti, WC a šatny. Klidová část domu je zapuštěna do svahu na severní a západní straně. Zde se nachází ložnice rodičů, šatna, koupelna, pokoj dětí a pracovna. U vstupní části je navržen sklad pro zahradní nábytek a nářadí pro údržbu domu.
Nosný systém tvoří železobetonová monolitická konstrukce, příčky jsou keramické, skleněné stěny jsou navrženy s hliníkovými rámy.
Autorská zpráva
Foto: Studio ToastAutoři: Kamil Mrva, spoluautor Blaženka Bebek, spolupráce Jaroslav Holub, Jakub Brauer
Projekt: 2008
Realizace: 2009–2010

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2010

 
 
 
 
49.7000957
18.2221047
Rodinný dům v Brušperku

Rodinný dům v Brušperku
Brušperk

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz