Rodinný dům v Červených Pečkách

Rodinný dům v Červených Pečkách

(2. 5. 2017) Radim Babák, Ondřej Tobola

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Červených Pečkách

Rodinný dům pro grafického designéra a jeho rodinu tvoří exaktní bílý dvoupodlažní kvádr. Rodina si přála jednoduchý a funkční dům, kam budou jezdit převážně na víkendy, ale někdy se zdrží déle. Zadání znělo: Do domu se musí vejít několik tisíc knih, rádi bychom snídali na zahradě, pracovnu určitě v prvním nadzemním podlaží a auto může stát před domem.
Projekt se vydal koncepcí hry s analogií bílého listu papíru, který si bude rodina postupně sama vybarvovat svou prací a sbírkou umění svých přátel výtvarníků (paní domu pracuje s porcelánem v zahradním ateliéru, syn se baví fotografií).
Dům je uzavřený směrem do veřejného prostoru, avšak maximálně otevřený do zahrady – jihozápadní orientace. Dominantu hlavního obytného prostoru probíhajícícho přes dvě podlaží tvoří knihovna s vestavěným krbem a tři kruhové světlíky na stropě. Knihovna slouží zároveň i jako prostor pro dřevěná polena nebo vitrína pro práce paní domu. Světlíky přivádějí do domu více denního světla, zároveň umožňují průhledy na hvězdnou oblohu z pohovek. Jejich počet tvoří analogii členů rodiny žijících v domě. Petr je otevíratelný směrem na střechu, Šárka a Eda jsou „napevno“. V prvním podlaží domu je kuchyně s jídelnou navazující na hlavní obytný prostor, který je možné posuvnými dveřmi opticky oddělit. Dále je zde prádelna, sklad a malá koupelna s WC. Celé podlaží je v přímém kontaktu se zahradou a ovocnými stromy. Ve druhém nadzemním podlaží jsou dvě ložnice, pracovna a druhá větší koupelna s originálními 3d reliéfními obklady, které navrhla a vyrobila paní domu. Koupelna využívá integrovaný shoz prádla do prádelny v prvním podlaží.
Stínění domu je řešeno exteriérovými screenovými roletami opticky ukrytými do integrovaných kapes ve fasádě.
Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


 

Autoři: hipposdesign – Radim Babák, Ondřej Tobola
Zastavěná plocha: 105 m2
Užitná plocha: 200 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz