Rodinný dům v Gdaňském zálivu

Rodinný dům v Gdaňském zálivu

(15. 5. 2018) Prosklené automatické posuvné systémy Schüco ASS 77 PD.SI a ASS 70.HI byly použity ve všech úrovních domu

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Gdaňském zálivu

Krajina v okolí Baltského moře a terasovitý charakter pobřeží umožnily architektům polského studia Arch-Deco vytvořit luxusní soukromou rezidenci v Gdyni, jednom z nejmladších měst na severu Polska, které spolu s Gdaňskem a Sopoty tvoří tzv. Trojměstí. Základní myšlenkou návrhu bylo skloubit funkčnost a technické požadavky budovy s představami a zálibami klienta, a to vše uvést do souladu s územním plánem, náročným terasovitě klesajícím pozemkem a v neposlední řadě i se sousední historickou stavbou.

Tři prosklené úrovně domu
Tvar budovy je tvořen kompozicí třech vzájemně propojených objektů. Spojení sedlových a plochých střech s otevřenými terasami odhaluje panorama Gdaňského zálivu. Zasazení budovy do pásu zeleně umožnilo stavbě navázat na okolní krajinu a vytvořit relaxační zóny. Různé části domu byly vytvářeny nejen s ohledem na obytné funkce, ale respektují i vysoké nároky a osobité záliby majitele. V rezidenci proto vznikla garáž pro osobní auta, ale i soukromý showroom pro sbírku historických vozů, obojí umístěné v nejnižším podlaží budovy. To zahrnuje i prostory pro sportovní, wellness a rekreační aktivity včetně proskleného fitness a sauny.
Přízemí je určeno ke každodennímu životu a odpočinku a dominuje mu impozantní obývací pokoj s panoramatickým výhledem na záliv. Je zde i zimní zahrada s vybranými tropickými rostlinami, které navazují na zdejší flóru. Prostorná terasa, která je přístupná z obývacího pokoje, poskytuje dostatek prostoru pro venkovní odpočinek. Zároveň slouží jako vnější spojovací průchod mezi obytnými prostory a bazénem a částečně ji zastřešuje zelená střecha.
První patro pak nabízí jak soukromé pokoje, tak funkční prostory sdílené všemi členy rodiny.

Posuvné systémy propojují interiéry s přírodou a umožňují panoramatické výhledy
Architektonický návrh se soustředil na skloubení průhledného charakteru budovy a praktičnosti  interiérů  s výhledem na moře a okolní krajinu. Pro maximální funkční a vizuální efekt byly proto na všech třech úrovních budovy použity rozsáhlé posuvné systémy s úzkými hliníkovými profily od společnosti Schüco, které jsou pohodlně, tiše a rychle ovládané automatickým integrovaným systém Schüco e-slide s elektrickým pohonem. Mírně tónované trojité zasklení splňuje nejvyšší požadavky z hlediska bezpečnosti, tepelné izolace a zastínění a současně propouští dostatek denního světla.

Architekti Arch-Deco Michal Baryzewski a Zbigniew Reszka zdůraznili význam prosklených posuvných systémů v celkové koncepci projektu: "Špičkové posuvné systémy Schüco nám pomohly splnit nejnáročnější technické požadavky a současně proměňovaly naše nestandardní konstrukční nápady a vysoké funkční a estetické nároky majitele v úžasnou architekturu. Mimořádná tepelná izolace je kombinována s inovativní technologií materiálů, automatizací a rozsáhlými prosklenými plochami, které zajistí dech beroucí vizuální zážitky při pohledu na přímořské a sezónně proměnlivé prostředí, a to ze všech úrovní budovy. "

Soukromý dům, Gdyně (Polsko)
Architektonický návrh: Arch-Deco Sp. Z o.o., Gdyně, Polsko / Zbigniew RESZKA; Michal BARYZEWSKI, www.archdeco.pl
Partner společnosti Schüco pro výrobu a montáž: ALU-PLUS sp. z o.o., Gdaňsk, Polsko
Realizace: 2013-2015
Plocha pozemku: 1253 m2
Užitná plocha: 800 m2
Autor fotografií: Arch-Deco, Polsko / Andrezej Łopata

Použité systémy Schüco:
Posuvné systémy Schüco ASS 77 PD.SI a Schüco ASS 70.HI s elektrickým pohonem Schüco e-slide
Trojité zasklení bezpečnostním sklem s protisluneční ochranou

Pro více informací navštivte www.schueco.cz

podle podkladů společnosti  Schüco CZ

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz