Rodinný dům v Hájích

Rodinný dům v Hájích

Háje, Praha 11

(14. 6. 2021) Mimosa architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Hájích

Rekonstrukce řadového domu byla balancováním na hraně osobitosti a sounáležitosti. Jak moc se sluší vystupovat z řady? A sluší se to vůbec? Dům vystavěný v osmdesátých letech 20. stolení zůstal uzavřen ve stejném objemu jako jeho sousedé, jen ho lépe využívá.


Nepoužívané lodžie daly uzavřením vzniknout prostorné ložnici a pracovně s projekčním plátnem, obývací pokoj získal potřebnou dimenzi a naplno se otevřel do zahrady. Směrem ven je dům spíše pasivní, což je podtrženo černou barvou sjednocující veškeré exteriérové prvky s výjimkou dřevěné zahradní terasy. Za černou slupkou domu se skrývá světlý, převážně bílý interiér doplněný mobilními a vestavěnými prvky s vlastním výrazným tvarovým a materiálovým charakterem. Odkazují k prvkům používaným v době vzniku domu formálním i materiálovým řešením. Nejsou „retrem“, ale přepisem původních principů.

Autorská zpráva

Spolupráce: Kateřina Fryzelková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0368321
14.5249987
Rodinný dům v Hájích

Rodinný dům v Hájích
Háje, Praha 11

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz