Rodinný dům v Hájích

Rodinný dům v Hájích

Háje, Praha 11

(14. 6. 2021) Mimosa architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Hájích

Rekonstrukce řadového domu byla balancováním na hraně osobitosti a sounáležitosti. Jak moc se sluší vystupovat z řady? A sluší se to vůbec? Dům vystavěný v osmdesátých letech 20. stolení zůstal uzavřen ve stejném objemu jako jeho sousedé, jen ho lépe využívá.


Nepoužívané lodžie daly uzavřením vzniknout prostorné ložnici a pracovně s projekčním plátnem, obývací pokoj získal potřebnou dimenzi a naplno se otevřel do zahrady. Směrem ven je dům spíše pasivní, což je podtrženo černou barvou sjednocující veškeré exteriérové prvky s výjimkou dřevěné zahradní terasy. Za černou slupkou domu se skrývá světlý, převážně bílý interiér doplněný mobilními a vestavěnými prvky s vlastním výrazným tvarovým a materiálovým charakterem. Odkazují k prvkům používaným v době vzniku domu formálním i materiálovým řešením. Nejsou „retrem“, ale přepisem původních principů.

Autorská zpráva

Spolupráce: Kateřina Fryzelková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0368321
14.5249987
Rodinný dům v Hájích

Rodinný dům v Hájích
Háje, Praha 11

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz