Rodinný dům v Jevanech

Rodinný dům v Jevanech

Lesní ulice, Jevany, Středočeský kraj

(12. 8. 2021) ABM architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Jevanech

Pozemek je svažitý a při ulici Lesní je dokonce výrazný terénní zlom. Morfologie terénu jsme využili tak, že je do terénního zlomu vestavěno podzemní podlaží. Nadzemní podlaží a jeho půdorys je ovlivněn pozicí vzrostlých stromů. Což byl i velký benefit parcely. Stavbu jsme chtěli vložit do „lesa“, pozice stromů částečně ovlivnily tvar stavby. Díky velkorysému prosklení je procházka domem i procházkou lesem. Dům je orientován s výhledem na jižní stranu a terasy se obracejí na východní stranu. Nadzemní podlaží je ustupující. Celá stavba je pojata v jednoduchém funkčním stylu. Materiálové a barevné řešení je jednoduché, kombinovali jsme světlé hladké omítky, kámen a trapézový plech fasády ustupujícího podlaží pro zdůraznění přízemního podlaží. Obecně jsme chtěli vytvořit kontrast mezi čistou přírodou neovlivněnou lidským zásahem a objektem, jež představuje civilizovanost v nejčistší formě. I proto jsme zvolili bílou barvu jako forma hi-tech technologie.


Autorská zpráva

Autoři: Lukáš Bílek, Andrej Dvořák, Petr Bouřil

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.9778480
14.7967713
Rodinný dům v Jevanech

Rodinný dům v Jevanech
Lesní ulice
Jevany, Středočeský kraj

Komentáře ke článku

 
 
 
 

12. 8. 2021 20:31:51. Re: Rodinný dům v Jevanech. Jiří Kalvach

 
 
 
 

12. 8. 2021 20:31:51. Re: Rodinný dům v Jevanech. Jiří Kalvach

  Dobrý záměr, bezva řešení, ale materiál mohl být možná jiný, trapézový plech bych do domku neukládal.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz