Rodinný dům v Klánovicích

Rodinný dům v Klánovicích

(24. 7. 2017) Petr Kolář, Aleš Lapka

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Klánovicích

Objekt se skládá ze tří základních, osově souměrných kvádrových objemů. Svým umístěním a tvarem záměrně rozděluje zahradu na menší části – otevřenou přístupovou, uzavřenou soukromou a malá atria, což umožňuje různé pojetí zahrad a zajišťuje investorovi pocit soukromí u rohové parcely.

Centrální dvoupodlažní hmota s hlavními obytnými prostory orientovanými do zahrady je přes krčky propojena s jednopodlažními křídly – relaxačním zázemím a garáží. Fasáda je omítaná, tvarově jednoduchá a jednotlivé hmoty budovy gradují ve stupnici bílá – šedá – černá. Střechy objektů jsou pokryty vegetačním souvrstvím podporujícím začlenění objektu do okolí.

Interiéry jsou minimalistické, podlahy a stropy provedené z pohledového betonu. Stěny jsou omítané, pouze bílé. Interiér utváří minimální počet nábytku společně s detaily typu otevřeného ohniště či vetklého kamene jako police pro japonskou vázu.
Celý dům má odrážet skromný, avšak vysoce vytříbený styl investora a jeho smysl pro rovnováhu, klid a harmonii.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Autor: ADR s.r.o. – Petr Kolář, Aleš Lapka; spoluautor Jana Zoubková
Zastavěná plocha: 240 m2
Celková užitná plocha: 325 m2
Obestavěný prostor: 1120 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz