Rodinný dům v Olomouci

Rodinný dům v Olomouci

(31. 8. 2015) Rodinný dům ve tvaru písmene U se světlým vnitřním dvorem

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Olomouci

V Olomouci vytvořily kanceláře JVArchitekt (Jiří Vokřál) a KAMKAB!NET (Hana Horáková) individuální rodinný dům. Jednopatrová budova nabízí svým obyvatelům vysokou míru soukromí i přes své otevřené uspořádání. V druhé fázi stavby má komplex doplnit vedlejší budova s bazénem.

Místo: Olomouc

Spolupráce: Radim Horák, Filip Balcar 
Autorka zahradních úprav: Eva Wagnerová 
Projekt: 2011-2012Realizace: 2012-2014
Zastavěná plocha: 362 m2
Obestavěný prostor: 1309 m3

Kompetence firmy Sto
Minerální hladká stěrka (StoLook Veneziano)
Polyuretanová podlahová stěrka (StoPur)

Realizační firma: Průmyslové podlahy Ševčík, Kunovice
Foto: Lukáš Němeček

Na prostorném pozemku navrhla kancelář JVArchitekt rodinný dům ve tvaru písmene U se světlým vnitřním dvorem, který má být ve druhé stavební fázi doplněn o nový blok. Světle omítnuté fasády s plastickou lineární strukturou a širokou, odsazenou hranou atiky zdůrazňují horizontální vyznění této jednopatrové stavby. Do budovy se vstupuje z východní části, ve které je umístěna domovní technika a pracovna. V severní části se nachází kromě zasunuté ložnice i hlavní obývací prostor, který směřuje plošným prosklením do zeleného vnitřního dvora. V navazujícím západním traktu navrhli architekti tři dětské pokoje, které se otevírají do zadní části zahrady společnou prostornou terasou. Chodba, která vede kolem ložnice rodičů, spojuje zónu dětských pokojů s obývacím prostorem. Zde nechali architekti do zdi z pohledového betonu zapustit v pravidelných rozestupech kulaté skleněné prvky, rámované kruhy z nerezové oceli, které v interiéru vytvářejí výrazné světelné body. V interiéru domu dominují bílé plochy a dřevo vestaveb, dveří a nábytku.
podle podkladů společnosti Sto


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Čestlice 271

251 70 Dobřejovice

Telefon +420 225 996 311

info.cz@stoeu.com

http://www.sto.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz