Rodinný dům v Olomouci

Rodinný dům v Olomouci

(31. 8. 2015) Rodinný dům ve tvaru písmene U se světlým vnitřním dvorem

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Olomouci

V Olomouci vytvořily kanceláře JVArchitekt (Jiří Vokřál) a KAMKAB!NET (Hana Horáková) individuální rodinný dům. Jednopatrová budova nabízí svým obyvatelům vysokou míru soukromí i přes své otevřené uspořádání. V druhé fázi stavby má komplex doplnit vedlejší budova s bazénem.

Místo: Olomouc

Spolupráce: Radim Horák, Filip Balcar 
Autorka zahradních úprav: Eva Wagnerová 
Projekt: 2011-2012Realizace: 2012-2014
Zastavěná plocha: 362 m2
Obestavěný prostor: 1309 m3

Kompetence firmy Sto
Minerální hladká stěrka (StoLook Veneziano)
Polyuretanová podlahová stěrka (StoPur)

Realizační firma: Průmyslové podlahy Ševčík, Kunovice
Foto: Lukáš Němeček

Na prostorném pozemku navrhla kancelář JVArchitekt rodinný dům ve tvaru písmene U se světlým vnitřním dvorem, který má být ve druhé stavební fázi doplněn o nový blok. Světle omítnuté fasády s plastickou lineární strukturou a širokou, odsazenou hranou atiky zdůrazňují horizontální vyznění této jednopatrové stavby. Do budovy se vstupuje z východní části, ve které je umístěna domovní technika a pracovna. V severní části se nachází kromě zasunuté ložnice i hlavní obývací prostor, který směřuje plošným prosklením do zeleného vnitřního dvora. V navazujícím západním traktu navrhli architekti tři dětské pokoje, které se otevírají do zadní části zahrady společnou prostornou terasou. Chodba, která vede kolem ložnice rodičů, spojuje zónu dětských pokojů s obývacím prostorem. Zde nechali architekti do zdi z pohledového betonu zapustit v pravidelných rozestupech kulaté skleněné prvky, rámované kruhy z nerezové oceli, které v interiéru vytvářejí výrazné světelné body. V interiéru domu dominují bílé plochy a dřevo vestaveb, dveří a nábytku.
podle podkladů společnosti Sto


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Čestlice 271

251 70 Dobřejovice

Telefon +420 225 996 311

info.cz@stoeu.com

http://www.sto.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 12. 2021 15:41:37

Re: Česká města se jednoznačně shodla na potřebě okamžité úpravy...

Pamatuju si, jak těsně po revoluci probíhala diskuse o potřebě novýho stavebního zákona. Bavili jsme se o tom, že potřebujeme zákon logickej, přehlednej, stručnej, funkční. Padl názor, že jeden z nejlepších systémů stavebního práva má Bavorsko, navíc je nám kulturně a historicky blízký. Nabízí se tedy řešení prostě bavorský právo převzít a přizpůsobit. Vypadalo to tenkrát v tý euforii, že to je logická cesta a že po ní půjdeme. Pak do toho vstoupily ty naše obvyklý komplexy z "cizáků", malost, neschopnost inspirovat se tam, kde věci fungují, potřeba prosadit si svoje zájmy a zájmečky, potřeba vyšlapat si tu svojí jedinečnou českou cestičku, přece nám někdo nebude radit... Výsledkem byl stavební zákon horší a delší, než byl ten socialistickej. A od tý doby je k horšímu každá další změna. Ja to k pláči, vůbec se městům nedivím. Stát za třicet let demokracie a slibů o zeštíhlení a racionalizaci svých funkcí nabobtnal do obludných rozměrů a zdá se, že není moci, která by s tím něco dokázala udělat. Ideály maximální svobody nejen jednotlivce, ale i obcí a (mikro)regionů, vzaly dávno za svý. Aktuální stavební zákon má 335 paragrafů, 142 stran. Ten předchozí měl paragrafů 198, stran 95. Socialistickej stavební zákon měl 145 paragrafů a 52 stran. Není výmluvnějšího svědectví o tom, kam tahle země směřuje, v přímým rozporu se sliby a proklamacemi každý další politický garnitury. A já se ptám spolu s klasikem a Vávrou: "Musí to bét, Maryšo?!"

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz