Rodinný dům v Plzni

Rodinný dům v Plzni

(5. 5. 2017) Ateliér ProjektyDomů.cz

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Plzni

Návrh domu vycházel s představ a přání investora s vedením architektonické kanceláře ProjektyDomů.cz  a respektováním stávající zeleně na zahradě. Dalším požadavkem bylo řešení domu v pasivním standardu.

Dům je založen na základových pasech. V podlaze je použit podlahový polystyren o celkové tloušťce 270 mm. Jedná se o zděné provedení z vápenopískových tvárnic tl. 175 mm + EPS 70F tl. 300 mm, který je celoplošně lepený bez použití kotev. Strop mezi 1. a 2. NP je řešen prefa stropními železobetonovými trámci a betonovými vložkami. Okna Internorm byla realizována s předsazenou montáží do tepelné izolace. Nad okny jsou umístěny podomítkové exteriérové žaluzie. Plochá střecha je opět řešena prefa stropními trámci a betonovými vložkami. Na střeše je použit střešní polystyren s nejmenší tl. 500 mm. 
V objektu je umístěna rekuperační jednotka Nilan VPL 15, která zajišťuje řízené větrání, rekuperaci a částečné chlazení objektu. Rozvody jsou vedeny v podhledech stropů a místy v konstrukci stropu. Dále je v RD osazeno tepelné čerpadlo vzduch/voda AC HEATING s teplovodním rozvodem. Na střeše jsou umístěny FV panely.

Autorská zpráva

 

Autor: Ing. arch. Lubomír Korčák
Dodavatel: svépomoc + subdodávky
Zastavěná plocha: 100,0 m2
Užitná plocha: 196,3 m2
Obytná plocha: 112,8 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz