Rodinný dům v Praze 6

Rodinný dům v Praze 6

Praha 6

(10. 2. 2020) Markéta Cajthamlová, Daniela Slížová

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Praze 6

Na parcele s původní republikovou vilou vznikl čtyřpodlažní rodinný dům se dvěma byty – druhý z nich se nachází ve třetím nadzemním podlaží, přístupný je po vnějším schodišti.
Středem dispozice prochází dvoupodlažní vstupní hala, orientovaná do lipové aleje v ulici. Krytá terasa, přístupná z kuchyně a jídelny, je schodištěm propojená se zahradou. Menší atrium orientované do zahrady osvětluje suterénní wellness zónu se saunou a vířivkou.

Konstrukce domu je z monolitického železobetonu, okna kombinují bezrámové a rámové výplně otvorů s dřevohliníkovými rámy a izolačními trojskly. Fasáda je pojednána cihelnými pásky šedé barvy, mezi okny je obklad z ipe.
Bíle lakované dveře na celou výšku místnosti mají skrytou zárubeň. Podlahy jsou převážně dubové a prochází celým domem. Jen v ložnicích jsou položené vlněné koberce a v koupelnách velkoformátová dlažba. Terasa je vydlážděna z trachytu. Nábytek byl navržený na míru v kombinaci dubu a bíle lakované MDF.

Autorská zpráva

 

Dodavatel: CUBITT, spol. s r. o.
Užitná plocha: 448 m2
Zastavěná plocha: 195 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz