Rodinný dům v Praze Křeslicích

Rodinný dům v Praze Křeslicích

Praha - Křeslice

(11. 3. 2019) Machar & Teichman

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Praze Křeslicích

Dům se nachází na pozemku, jehož svažitý terén uzavírá na severní straně Pitkovický potok lemovaný starými duby. Půdorys tvaru L přináší do obytného prostoru jak ranní, tak pozdně odpolední slunce. Důležitým prvkem je průhled od hlavního vstupu a garáže k lesu. Do ulice se dům otáčí dřevěným plotem s integrovaným zahradním skladem a brankou na pozemek.
Rozvržení prostor v rámci přízemí reaguje na topografii postupným klesáním úrovně podlahy, což postupně navyšuje světlou výšku místností směrem k hlavnímu obytnému prostoru. Ložnice v patře jsou orientované na východ, pásové okno přináší světlo i do velkorysé koupelny.
Technologicky jde o zděnou stavbu s dodatečným zateplením a železobetonovými stropy. Okna jsou dřevěná, podlahy dubové. Interier je navržen v klidné paletě bílé, dubu a smrku. Na dům navazuje kryté sezení s venkovním krbem, odkud je výhled na stromy nad potokem.
Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Pavel Machar, Ing. arch. Radek Teichman;polupráce Ing. František Denk

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz