Rodinný dům v Pržně u Vsetína

Rodinný dům v Pržně u Vsetína

Pržno u Vsetína

(7. 11. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Pržně u Vsetína

Mladý manželský pár ze Vsetína si vybral náš ateliér na základě referencí z médií. Zadání znělo jednoduše: chceme moderní dům, který bude propojen s přírodou.
Dům je navržen pro svažitou parcelu na okraji obce Pržno. Z pozemku je krásný výhled do okolí, což bylo pro návrh domu určující. I když je orientace svahu severní a tedy méně výhodná, pro zachování výhledu je dům tímto směrem hodně otevřený. Nástup do domu je z úrovně patra, kde se kromě vstupních prostor nachází pracovna a dětské pokoje. Hlavní obytný prostor se nachází v přízemí a je otevřen přes celou výšku domu. Kromě něj se v přízemí nachází ložnice rodičů a technické zázemí domu.
Architektonická studie byla investory odsouhlasena velmi rychle, návrh se zalíbil od počátku spolupráce. Bohužel projednávání na úřadech nebylo jednoduché, byla navržena změna územního plánu s ohledem na sklony střešních rovin. Dům se postavil a výsledkem je pro nás spokojenost majitelů v dnešním užívání domu.
Důležitou součástí celku je realizace zahrady, kterou vytvořila firma Partero v kontextu moderní stavby a blízkého lesa.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Stavebník: manželé Kavinovi
Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.–  Kamil Mrva, Martin Rosa; spolupráce Lenka Burešová
Zahrada: Atelier Partero

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz