Rodinný dům v Pržně u Vsetína

Rodinný dům v Pržně u Vsetína

Pržno u Vsetína

(7. 11. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Pržně u Vsetína

Mladý manželský pár ze Vsetína si vybral náš ateliér na základě referencí z médií. Zadání znělo jednoduše: chceme moderní dům, který bude propojen s přírodou.
Dům je navržen pro svažitou parcelu na okraji obce Pržno. Z pozemku je krásný výhled do okolí, což bylo pro návrh domu určující. I když je orientace svahu severní a tedy méně výhodná, pro zachování výhledu je dům tímto směrem hodně otevřený. Nástup do domu je z úrovně patra, kde se kromě vstupních prostor nachází pracovna a dětské pokoje. Hlavní obytný prostor se nachází v přízemí a je otevřen přes celou výšku domu. Kromě něj se v přízemí nachází ložnice rodičů a technické zázemí domu.
Architektonická studie byla investory odsouhlasena velmi rychle, návrh se zalíbil od počátku spolupráce. Bohužel projednávání na úřadech nebylo jednoduché, byla navržena změna územního plánu s ohledem na sklony střešních rovin. Dům se postavil a výsledkem je pro nás spokojenost majitelů v dnešním užívání domu.
Důležitou součástí celku je realizace zahrady, kterou vytvořila firma Partero v kontextu moderní stavby a blízkého lesa.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Stavebník: manželé Kavinovi
Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.–  Kamil Mrva, Martin Rosa; spolupráce Lenka Burešová
Zahrada: Atelier Partero

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz