Rodinný dům ve Frýdku – Místku

Rodinný dům ve Frýdku – Místku

Frýdek - Místek

(2. 4. 2020) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Frýdku – Místku

Pro manžele Janoviakovy jsme zpracovali postupně tři studie rodinného domu na tři různá místa. Až třetí studie se proměnila v projekt a následnou realizaci. Pozemek s krásnou velkou vrbou a výhledem na Lysou Horu nás inspiroval k návrhu horizontálního přízemního domu.
Objekt vytváří dvě samostatné hmoty – obytnou část se zázemím a část s wellness propojují střecha a krytá terasa. Obytnou část utváří dva vůči sobě posunuté obdélníkové prostory se středovou chodbou, která je zároveň páteří celého domu. Prosklené fasády jsou částečně zapuštěny směrem do interiéru, vytváří se tak stínění a příjemný krytý ochoz podél všech obytných místností.
Páteřní chodbu prosvětluje pultový světlík, propojuje dům od vstupu až po welness. Podél chodby jsou: zádveří, na které navazují technické místnosti, garáž a sklady, dětské pokoje, pokoj pro hosty s pracovnou, koupelna dětí, ložnice rodičů s vlastní šatnou a koupelnou. Chodba dál plynule přechází ve velkorysý prostor obývacího pokoje s kuchyňským koutem a jídelnou. Všechny obytné místnosti, včetně wellness, jsou otevřeny do zahrady velkými prosklenými plochami a umožňují nejen výhled na hory, ale v letních měsících také propojení se zahradou a volný pohyb obyvatel domu.
Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Autor: Kamil Mrva Architects; spolupráce Ing. arch. Veronika Bezděková, Ing. Jaroslav Holub, Ing. Jan Stuchlík, Ing. arch. Martin Vymetálek, Ing. arch. Monika Drholecká, Ing. Tomáš Šenovský

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz