Rodinný dům ve Středních Čechách

Rodinný dům ve Středních Čechách

(3. 8. 2020) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Středních Čechách

Zadáním investora bylo navrhnout rodinný dům na místě původní části dvojdomu. Dům v půdorysné stopě tvaru L „objímá “vzrostlou borovici v centru zahrady, která mu tvoří přirozené stínění.
Stavba dvě nadzemní podlaží s plochou střechou a je podsklepena, vzhledem k omezeným nárokům na zastavění je obytná část vložená i do suterénu. Obložena je sklovláknobetonovými deskami v kombinaci s plechovým obkladem z Tecu Gold (slitina mědi a hliníku). Tento materiál patinuje a přirozeně stárne.
V přízemí je společenská zóna s garáží a technickým zázemím, v suterénu pracovna a pokoj hosta s technologickým zázemím domu. Obytné místnosti jsou přes dvorky a atria propojené se zahradou. V patře se nachází klidová zóna s ložnicemi. Pro interiér je typický pohledový beton stropů a stěn s dřevěnými podlahami a černým boxem kuchyně a technického zázemí.
Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 8. 2020 18:41:53. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Jitka

7. 8. 2020 02:42:01. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Dr.Lusciniol

 
 
 
 

4. 8. 2020 18:41:53. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Jitka

  První dojem: garáž. Druhý dojem: kontejnerové sklady.
Bohužel, další z domů, který se do ulice nedívá, ale staví se k ní zády. A tento nezájem o okolí plíživě pokračuje tím, že se veřejná prostranství místo míst setkávání stávají místy míjení.
Já vím, asi jsem stará škola. Podle mě má být z kuchyně vidět na vstupní branku, domy v ulici se sobě mají alespoň trochu podobat (aby se na to dalo koukat), lidi na ulici mají mít příležitost se pozdravit i s lidmi za plotem, ... Prostě je mi smutno z lidí, kteří přijedou autem před dům, otevřou si dálkovým ovládáním a hned se zavřou za dvoumetrovou zdí. A místo setkávání se se sousedy si pořídí velké psy, aby zdůvodnili tu zeď.

7. 8. 2020 02:42:01. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Dr.Lusciniol

  Prominte pani Jitko, ale Vy mne nepripadate vubec jako stara ale moudra. Vy urcite jste nestudovala architekturu na "vejsce", obzvkaste ne poslednich 20 let.
Ale jestli architektura je obrazem doby sveho vzniku, tak toto soucasnou spolecnost verne zrcadli.
Jako architektura to ma zajimavy tvar, jako dum na bydleni, to nevim, ale jako neco co oslovuje sve okoli je to naprosta prohra. Pro vsechny.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz