Rodinný dům ve Středních Čechách

Rodinný dům ve Středních Čechách

(3. 8. 2020) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům ve Středních Čechách

Zadáním investora bylo navrhnout rodinný dům na místě původní části dvojdomu. Dům v půdorysné stopě tvaru L „objímá “vzrostlou borovici v centru zahrady, která mu tvoří přirozené stínění.
Stavba dvě nadzemní podlaží s plochou střechou a je podsklepena, vzhledem k omezeným nárokům na zastavění je obytná část vložená i do suterénu. Obložena je sklovláknobetonovými deskami v kombinaci s plechovým obkladem z Tecu Gold (slitina mědi a hliníku). Tento materiál patinuje a přirozeně stárne.
V přízemí je společenská zóna s garáží a technickým zázemím, v suterénu pracovna a pokoj hosta s technologickým zázemím domu. Obytné místnosti jsou přes dvorky a atria propojené se zahradou. V patře se nachází klidová zóna s ložnicemi. Pro interiér je typický pohledový beton stropů a stěn s dřevěnými podlahami a černým boxem kuchyně a technického zázemí.
Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 8. 2020 18:41:53. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Jitka

7. 8. 2020 02:42:01. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Dr.Lusciniol

 
 
 
 

4. 8. 2020 18:41:53. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Jitka

  První dojem: garáž. Druhý dojem: kontejnerové sklady.
Bohužel, další z domů, který se do ulice nedívá, ale staví se k ní zády. A tento nezájem o okolí plíživě pokračuje tím, že se veřejná prostranství místo míst setkávání stávají místy míjení.
Já vím, asi jsem stará škola. Podle mě má být z kuchyně vidět na vstupní branku, domy v ulici se sobě mají alespoň trochu podobat (aby se na to dalo koukat), lidi na ulici mají mít příležitost se pozdravit i s lidmi za plotem, ... Prostě je mi smutno z lidí, kteří přijedou autem před dům, otevřou si dálkovým ovládáním a hned se zavřou za dvoumetrovou zdí. A místo setkávání se se sousedy si pořídí velké psy, aby zdůvodnili tu zeď.

7. 8. 2020 02:42:01. Re: Rodinný dům ve Středních Čechách. Dr.Lusciniol

  Prominte pani Jitko, ale Vy mne nepripadate vubec jako stara ale moudra. Vy urcite jste nestudovala architekturu na "vejsce", obzvkaste ne poslednich 20 let.
Ale jestli architektura je obrazem doby sveho vzniku, tak toto soucasnou spolecnost verne zrcadli.
Jako architektura to ma zajimavy tvar, jako dum na bydleni, to nevim, ale jako neco co oslovuje sve okoli je to naprosta prohra. Pro vsechny.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz