Rodinný dům – Zuberská Barka

Rodinný dům – Zuberská Barka

Zuberská Barka

(29. 10. 2018) Karel Janča

   
 
 
 
 

Rodinný dům – Zuberská Barka

Oslovil nás investor s jasně daným limitem ceny a pevným stavebním programem. Po dohodě bylo naším úkolem navrhnout dům do limitní kubatury. Prostorově úsporný dům. Bydlí tu mladá rodina: rodiče, dospívající dcera, dva synové školního věku. Hostovský pokoj je určen pro prarodiče, přičemž jeden z nich je pohybově handicapován, v koupelně v podkroví jsme připravili domácí saunu.
Po diskuzi nad tradiční zděnou nebo dřevěnou konstrukcí padla volba na formu dřevostavby – rámový konstrukční systém s difuzně otevřenou skladbou obálky domu v nízkoenergetickém standardu s rekuperační jednotkou.

Svažitý stavební pozemek s jižní expozicí se nachází ve třetí zóně CHKO. Dům je umístěn při jeho severní, užší straně. Má tradiční podélný půdorys, jeho jednoduchou hmotu se sedlovou střechou se zvýšenou pozednicí doplňuje přístavba vstupní partie. Jižní strana má vyříznutý objem kryté terasy, která přechází v linii paluby – odpočinkové molo s vyhlídkou. Dispozice respektují principy zónování nízkoenergetických domů.
U vstupu na parcelu při místní komunikaci je umístěna doplňková stavba krytého stání a zahradního skladu.
Autorská zpráva
Foto: Jakub Sobodka

Autor: Karel Janča, spolupráce Vlastimil Rapant

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz