Rodinný dom N

Rodinný dom N

Lietavská Svinná - Babkov, okr. Žilina

(15. 6. 2020) Michal Diviš

   
 
 
 
 

Rodinný dom N

Dvojpodlažný rodinný dom sa nachádza v Kňazové Lehote. Obec leží v údolí riečky Svinianka, v južnej časti Žilinskej kotliny. Zo svahovitého terénu na južnej hranici intravilánu sa otvárajú výhľady na lietavské podhradie a protiľahlý vápencový hrebeň.
Dom je posunutý k južnej hranici pozemku, konfigurácia pôvodného terénu bola východiskom pre dvojúrovňové využitie parcely. Garáž, sprístupnená komunikáciou prebiehajúcou pozdĺž východnej hrany parcely, tvorí podnož pre nočnú časť domu. Celkový pôdorys, ktorý sa rozvíja na vyššej úrovni, je z východnej časti ohraničený vyššou, dennou časťou domu so sedlovou strechou. Tá zároveň tvorí pohľadovú bariéru pre otvorený segment záhrady. Betónová terasa, „zovretá“ oboma traktami domu, sa otvára na juhozápad. Výhľad na okolité lúky nerušia žiadni susedia.
Príjemnú sivú patinu dreva, použitého na fasáde dennej časti domu, striedajú precízne monochromatické plochy nižšieho traktu. Bezpresahová strecha a skryté žľaby nechávajú vyniknúť kompozíciu dvojice blokov. Priestorový koncept interiéru je obohatený o prevýšenú zónu obývacej izby, otvorenú na celú výšku krovu s galériou na poschodí.
Autorská zpráva

Autor a generální projektant: Ing. arch. Michal Diviš
Zastavěná plocha: 259,50 m2
Podlahová plocha 1. NP: 188,63 m2
Podlahová plocha 2. NP: 66,55 m2
Podlahová plocha 1. PP (garáž): 55,32 m2
Podlahová plocha celkem: 310,50 m2
Plocha pozemku: 1757,5 m2
Obestavěný prostor: 1610 m3
Náklady: cca 300 tisíc eur

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz