Rodinný dům Boněcko

Rodinný dům Boněcko

(9. 10. 2023) Chládek architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Boněcko

Parcela pro dům se nachází na východním okraji města Zlín, v části Boněcko, na severním svahu s výrazným převýšením. Jižní hranici parcely lemuje příjezdová komunikace, v její blízkosti je na pozemku výrazný terénní zlom o výšce jednoho podlaží.

Třípodlažní kompaktní objekt má půdorysnou stopu blížící se čtverci a je umístěn v horní části pozemku. Nejvyšší, nástupní podlaží sestává ze tří dětských pokojů prosvětlených pilovým světlíkem z jižní strany a s rozdílným výhledem odpovídajícím jejich poloze vůči půdorysu. Nástup do spodního obytného podlaží je navržen přes jeho převýšenou část doplněnou o přímočaré schodiště v těžišti půdorysu. Obytný prostor tvaru „L“ se otevírá na všechny světové strany. Severní okno v jídelně zprostředkovává výhled na protější horizont, západní otvor propojuje obytný prostor se zahradou. Východní okno prosvětluje kuchyň a jižní otvor přináší do prostoru přímé slunce. V jihovýchodním rohu obytného podlaží je umístěna ložnice rodičů. V nejnižším podlaží je navržen ještě jeden pokoj se samostatným sociálním zázemím a zbytek podsklepené části zaujímá sklad.

Svislou nosnou konstrukci domu tvoří zdivo z keramických tvárnic tl. 500 mm bez dalšího zateplovacího systému, opatřeno je hladkou omítkou v odstínu teplé světle šedé barvy. Stropní konstrukce nad prvním podzemním a prvním nadzemním podlažím jsou navrženy jako železobetonové monolitické desky. Stropní konstrukce nad druhým nadzemním podlažím je dřevěná trámová. Rámy okenních a dveřních otvorů jsou smrkové se skrytými křídly, opatřeny jsou antracitovým nástřikem a doplněné o bezrámové zasklení fixních částí. Plášť střechy a klempířské výrobky jsou navrženy z titanzinku taktéž v tmavě šedém odstínu.

Povrchy vnitřních svislých konstrukcí jsou omítnuty a opatřeny difuzním nátěrem v bílé barvě. Nášlapnou vrstvu podlah a schodiště tvoří dřevěná lamelová podlaha. Vnitřní dveře jsou plné, hladké bílé či dřevěné, osazené ve skrytých zárubních nebo posuvné.

Zpevněnou plochu nástupu do objektu a nájezdu do garáže tvoří česaný beton, povrch venkovní terasy dřevěný rošt. Oplocení pozemku je řešeno drátěným pletivem na ocelových sloupcích.

Autorská zpráva

Foto: Pagáč Photoproduction

Architekti: Pavel Chládek, Barbora Jochcová, David Erik Bernátek / Chládek architekti
Místo: Zlín, Boněcko
Investor: soukromá osoba
Zastavěná plocha: 86,9 m2
Užitná plocha: 135,9 m2
Obestavěný prostor: 571,8 m3
Plocha pozemku: 871 m2
Projekt: 2018
Realizace: 2023

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2023

Komentáře ke článku

 
 
 
 

14. 10. 2023 11:43:18. Re: Rodinný dům Boněcko. Jitka

27. 11. 2023 18:40:27. Re: Rodinný dům Boněcko. carlos

 
 
 
 

14. 10. 2023 11:43:18. Re: Rodinný dům Boněcko. Jitka

  Strmý severní svah s přístupem od jihu je noční můra projektanta. Tohle řešení je velmi nápadité.

27. 11. 2023 18:40:27. Re: Rodinný dům Boněcko. carlos

  Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz