Rodinný dům Krásná

Rodinný dům Krásná

(18. 9. 2023) Dům, který se otevírá do přírody. 

   
 
 
 
 

Rodinný dům Krásná

Dům v lesích, pro manžele a jejich psy. Dům, který je možné kompletně zavřít okenicemi a žaluziemi. Otevřený dům vs. bezpečná schránka pro rodinu na samotě. Hory, výhledy a klid.

Jsme na horách, proto je fasáda domu krytá vlnitým plechem s povrchovou úpravou aluzinek. Před okny jsou umístěny posuvné okenice, případně rolety. Jižní i západní fasádě dominuje rozměrné okno: v obou případech jde přes dvě podlaží a umožňuje průhled skrz dům a současně napojení interiéru na okolní krajinu.

Dům využívá svažitosti pozemku, aby svou hmotou nerušil charakter krajiny a současně naplnil požadavky na vnitřní prostor. Podzemní podlaží vychází z rozdílných výškových úrovní terénu a je řešeno tak, aby bylo možné prostory osvětlit a z nich výstup na zahradu. Vzhledem k orientaci pozemku, který se svažuje směrem k severovýchodu a okolnímu lesnatému porostu, byl dům umístěn do spodní části parcely přibližně na místo původního zbouraného objektu. Tato pozice zajistila optimální osvětlení a oslunění a současně je to nejoptimálnější pozice s ohledem na ochranné pásmo lesa.
Konstrukci tvoří zděný stěnový systém s dřevěnými trámovými stropy, střešní krytina je z profilovaného plechu. Fasáda je provětrávaná s obkladem z téhož profilovaného plechu.


Autorská zpráva

Autor: Barbora Kopečná / BARAAK Architekti
Spolupráce: Tomáš Lebeda, Lucia Honc
Zastavěná plocha: 71 m2
Užitná plocha: 142 m2
Plocha pozemku: 2438 m2
Obestavěný prostor: 761 m3
Projekt: 2017
Realizace: 2018–2019
Dodavatel: Stavební firma Hájek s. r. o.
_________________________________________________

Použité střešní okno:
PERSPEKTIV
Posuvná střešní okna
Solara PERSPEKTIV je exkluzivní posuvné střešní okno vyráběné ve výhodné rozměrové řadě i plně zakázkově. Je certifikované také v německém institutu IFT Rosenheim. Velké prosklené plochy se odsouvají nad fixní části či nad krytinu. Celková pevnost konstrukce okna, nerezové prvky posuvu, celopřesahová vlepená skla a kvalita německého kování Siegenia Portal HS dokazují skvělou kvalitu výrobku. Design okna je sjednocený s posuvnými střešními dveřmi Solara.
Příplatkové elektrootvírače jsou v plně integrovaném neviditelném provedení. Jejich sestava obsahuje také záložní zdroj, prostorový i dešťový senzor a možnost napojení na systém domácí inteligence. Doporučujeme trojité zasklení v kombinaci s tepelně odrazivou neviditelnou vrstvou pro komfort v zimní i letní sezóně.
Více na www.solara.cz
__________________________________________________

Podle podkladů ateliéru BARAAK Architekti a společnosti Solara

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:41:11. Re: Rodinný dům Krásná. carlos

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:41:11. Re: Rodinný dům Krásná. carlos

  Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz