Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci

Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci

Rohanský ostrov, Praha 8

(19. 3. 2018) Území bude sloužit jako součást územního systému ekologické stability krajiny.

 
 
 
 

Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci

(ČTK) - Rohanský ostrov bude sloužit rekreaci i jako plocha pro zachytávání povodňové vlny. Předpokládané náklady na úpravu stávajícího brownfieldu jsou 130 milionů korun bez DPH. Pražští radní dne 13. března 2018 odsouhlasili vypsání veřejné zakázky na realizaci projektu na ploše 20 hektarů v prostoru Karlína a Libně.

Území bude sloužit jako součást územního systému ekologické stability krajiny. "Rozšířením retenčního prostoru dojde k vytvoření významného přírodního prvku, který vytvoří domovské prostředí řadě živočichů. Vznikne zde také místo pro oddych a rekreaci obyvatel a návštěvníků Prahy. Z vodohospodářského hlediska bude zajištěna přirozená retence vody v krajině během povodňových stavů," uvedla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (Starostové/Trojkoalice).

Při úpravách bude nutné odtěžit a odvézt zeminu, protože celý prostor bude snížen. Brownfield bude přeměněn na zatravněné plochy a louky. Součástí úprav bude položení propojovacího potrubí, vybudování čerpací stanice, tůní, cest pro pěší a zpevnění ploch. Na ploše budou také vysázeny nové dřeviny.
Doplněno Stavbaweb:
V lokalitě Rohanského ostrova se společnost Sekyra Group chystá výstavbu Rohan City.Více informací o projektu najdete ZDE.

Wikipedie:  Rohanský ostrov

Související články:
Rohanský ostrov  25.3.2010

 
 
 
 
50.0962906
14.4504949
Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci

Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci
Rohanský ostrov
Praha 8

 
 
 
 

19. 3. 2018 20:29:36. Re: Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci. Markéta

  Pod zástěrkou Místa pro rekreaci, bude výstavba Rohan City společnosti Sekyra Group. Je otázka, kdo nákladnou kultivaci místa pro záměr Sekyra G.bude financovat.
Před schválením Meropolitního plánu, a posouzením funkčního využití území.

28. 3. 2018 16:57:17. Re: Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci. Jitka

  Nebyla by nějaká mapa s vyznačením "prostoru, kde dojde k vytvoření významného přírodního prvku, který vytvoří domovské prostředí řadě živočichů" a zároveň s plochou Rohan City?

4. 4. 2018 17:55:16. Re: Rohanský ostrov v Praze se přemění na místo pro rekreaci. Redakce

  Nové budovy mají být pouze na území mezi současnou cyklostezkou a Rohanským nábřežím. Od hrany cyklostezky má být až k Vltavě zeleň a park.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz