Rozhledna Hýlačka

Rozhledna Hýlačka

(9. 5. 2013) Turisté vybrali podobu rozhledny Hýlačka, chybí na ni 5,5 mil. Kč. Realizován bude soutěžní návrh číslo 31, který se v architektonické soutěži umístil na třetím místě. Jeho autorem je David Grygar s týmem spolupracovníků.

 
 
 
 

Rozhledna Hýlačka

Turisté vybrali podobu rozhledny Hýlačka, chybí na ni 5,5 mil. Kč. Realizován bude soutěžní návrh číslo 31, který se v architektonické soutěži umístil na třetím místě. Jeho autorem je David Grygar s týmem spolupracovníků.


(ČTK) -
Vedení Klubu českých turistů Tábor rozhodlo o budoucí podobě rozhledny Hýlačka. Nová vyhlídka nahradí původní přes 90 let starou stavbu, která loni 1. ledna z dosud neznámého důvodu shořela. Vybíralo se ze tří návrhů oceněných loni v architektonické soutěži, která se konala za spolupráce a finanční podpory města Tábor, řekl ČTK předseda klubu Radek Přílepek.

Rozhledna má stát šest milionů korun, klub pořádá veřejnou sbírku. Pomoc slíbil i krajský úřad.

"Po několika měsících jsme dospěli k rozhodnutí, že bude realizován soutěžní návrh číslo 31, který se v architektonické soutěži umístil na třetím místě. Jeho autorem je David Grygar s týmem spolupracovníků. Jedná se o lehkou ocelovou konstrukci s dvěma nosnými sloupy, které budou kotveny šesti táhly. Nosné prvky rozhledny tak připomínají tvar původní Hýlačky," popsal předseda. Samostatně vedle vlastní rozhledny je navržen objekt zázemí s prodejnou vstupenek a s toaletami.

Hlavním kritériem pro výběr se staly náklady. Byla vybrána stavba, která bude podle architektonických studií nejlevnější. "I tak se náklady na přípravu a stavbu vyšplhají na zhruba šest milionů korun. Po tomto rozhodnutí může začít projektová příprava stavby a vyřízení všech potřebných povolení," uvedl Přílepek.

Na podporu výstavby nové rozhledny na vrchu Hýlačka pořádá klub veřejnou sbírku. Příspěvky je možné zasílat na účet číslo 249362410/0300 nebo přispívat do sbírkových kasiček. Klub dosud vybral zhruba půl milionu korun. Pomoc slíbil i krajský úřad.

Související články:
Výsledky architektonické soutěže na novou rozhlednu Hýlačku u Tábora 7.11.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz