Rozhledna na Medvědí hoře

Rozhledna na Medvědí hoře

(10. 11. 2014) (ČTK) - Turisté se mohou potěšit pohledem na hřebeny Jeseníků z nové rozhledny na Medvědí hoře poblíž Loučné nad Desnou na Šumpersku, kterou v těchto dnech zprovoznil státní podnik Lesy ČR (LČR). Slavnostní otevření rozhledny je naplánováno na jaro příštího roku, už nyní však slouží veřejnosti, řekl ČTK mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Autorem projektu je olomoucký atelier A2 architekti s. r. o.

 
 
 
 

Rozhledna na Medvědí hoře

(ČTK) - Turisté se mohou potěšit pohledem na hřebeny Jeseníků z nové rozhledny na Medvědí hoře poblíž Loučné nad Desnou na Šumpersku, kterou v těchto dnech zprovoznil státní podnik Lesy ČR (LČR). Slavnostní otevření rozhledny je naplánováno na jaro příštího roku, už nyní však slouží veřejnosti, řekl ČTK mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Autorem projektu je olomoucký atelier A2 architekti s. r. o.

Rozhledna na Medvědí hoře (foto H.Vágnerová)
Nová rozhledna u Tetřeví chaty na Medvědí hoře je vysoká 18 metrů. Rozhlednu tvoří ocelová nosná konstrukce včetně schodiště, která je ukotvena do betonového základu. Stavba má půdorys 4,1x4,1 metru a má dřevěné obložení. „Výhled z různých výškových úrovní je umocněn systémem průhledů a balkonů v obvodovém plášti objektu,“ uvedl Boublík.

Medvědí hora je součástí lyžařského areálu Kouty, který funguje nedaleko Loučné nad Desnou. Rozhledna stojí 40 metrů od výstupní stanice lanovky.

Rozhledna byla zkolaudována na konci října a lidé už ji mohou využívat. K uzavření rozhledny dojde pouze v případě nepříznivých klimatických podmínek.

Kolik peněz stavba nové rozhledny stála, státní podnik LČR zatím neuvedl. „Náklady budou zveřejněny až v okamžik slavnostního otevření rozhledny na jaře příštího roku, kdy již budou kompletně zaneseny v účetnictví a bude naprosto zřetelná jejich celková výše,“ řekl Boublík.
foto: H.Vágnerová / zdroj: http://rozhledny.webzdarma.cz, Facebook/Ski areál Kouty
Autora projektu se Stavbaweb nepodařilo zjistit.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz