Rozhledna na vrchu Knihov

Rozhledna na vrchu Knihov

(21. 3. 2017) Zdice usilují o rozhlednu, jejíž výstavbu zrušilo vedení kraje

   
 
 
 
 

Rozhledna na vrchu Knihov

(ČTK) - Zdice na Berounsku chtějí dokončit projekt rozhledny na vrchu Knihov, který připravovalo bývalé vedení kraje a současná krajská koalice ho zrušila. Pokud hejtmanství svůj postoj nepřehodnotí, chce město projekt převzít a pokusí se na něj sehnat prostředky, řekl ČTK místostarosta Přemysl Landa (ČSSD). Podle krajského radního pro regionální rozvoj Věslava Michalika (STAN) se postoj kraje nezměnil, hejtmanství ale může městu postoupit projektovou dokumentaci.

Stavbu na vrchu Knihov schválilo zastupitelstvo za éry ČSSD a KSČM. Nová koalice ANO, STAN, ODS a tří nezařazených zastupitelů projekt za 13 milionů korun označila za lokální investici, která nemá z hlediska celého kraje strategický význam, a zastavila ho. Hejtmančin náměstek pro cestovní ruch Vít Rakušan (STAN) uvedl, že kraj není v takové kondici, aby si mohl dovolit dotovat ryze lokální akce.

Landa poukázal na to, že firma zahájila přípravné práce a měla přichystanou cestu pro těžkou techniku. Do akce byly podle něj už investovány asi dva miliony korun, samotná rozhledna by stála kolem pěti milionů. "Když nám řeknou, že to kraj nebude realizovat, my si ten projekt stáhneme pod sebe a budeme zkoušet další dotační tituly, kde bychom mohli uspět," dodal Landa.

Michalik uvedl, že se minulý týden sešel se starostou Zdic Antonínem Sklenářem (ČSSD), ale jednali spíše o školství a Knihova se dotkli jen okrajově. "Samozřejmě pokud se dohodnou, že v tom chtějí pokračovat, tak jsme připraveni převést projektovou dokumentaci na ně a bavit se o tom, co dál," řekl Michalik. Upozornil na to, že smluvní vztah s firmou, která měla rozhlednu stavět, byl už ukončen.

Bývalý náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička (ČSSD) tvrdí, že projekt měl z hlediska celého kraje svou logiku. Podle něj to byl kamínek v mozaice, kde byl třeba i sportovně-rekreační areál Vrchbělá v bývalém vojenském prostoru Ralsko nebo rozhledna Čížovka u Kněžmostu na Mladoboleslavsku. Rakušan naopak míní, že jde o investici, kterou by sice přivítali místní lidé, ale z hlediska celého regionu nemá opodstatnění.

Doplněno Stavbaweb:
Investor: Město Zdice
Architekt: IHARCH s. r. o.
Dřevěná konstrukce / statika:  RECOC spol. s r. o.
Projekt: 2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

 
 
 
 
49.9185403
13.9886450
Rozhledna na vrchu Knihov

Rozhledna na vrchu Knihov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

23. 3. 2017 07:28:06. Re: Rozhledna na vrchu Knihov. Jitka

 
 
 
 

23. 3. 2017 07:28:06. Re: Rozhledna na vrchu Knihov. Jitka

  Mohla by to být zajímavá rozhlednová trasa: Beroun (Městská hora) - Zdice (Knihov) - Hořovice (Dražovka) - Cerhovice (Třenice). Obě krajní již stojí, s dvěma prostředními se počítá. Jak by se vám líbilo vidět z rozhledny na rozhlednu? A mohlo by to pokračovat dál směrem na Plzeň. Ujme se toho KČT?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz