Rozhledna Špulka, Lbosín

Rozhledna Špulka, Lbosín

(9. 5. 2013) Svazek obcí CHOPOS zahájil stavbu rozhledny Špulka na vrchu Březák. Podobu stavbě z oceli, dřeva a kamene dala architektka Iveta Torkoniaková.

 
 
 
 

Rozhledna Špulka, Lbosín

Svazek obcí CHOPOS zahájil stavbu rozhledny Špulka na vrchu Březák. Podobu stavbě z oceli, dřeva a kamene dala architektka Iveta Torkoniaková.


Poklepáním kamene byl koncem dubna na kopci Březák u obce Lbosín symbolicky zahájena stavba rozhledny Špulka.  Základní kámen vyrobil divišovský kameník Jan Záruba, posvětil ho farář Martin Janata. Od prvních myšlenek vybudovat v mikroregionu CHOPOS naučné místo s rozhlednou uplynuly 3 roky a 7 měsíců.

Součástí projektu bude i naučná stezka s 300 metrovou, několikrát zalomenou lávkou, která vystoupá někde až téměř 12 metrů nad terén.
Rozhledna bude mít trychtýřovitý tvar. Ve výšce 30 metrů bude osazena vyhlídkovou plošinou, na kterou povede točité schodiště namontované na centrální ocelové rouře. Plášť rozhledny vytvoří dřevěné fošny.

Náklady se odhadují na sedm milionů korun, z toho 1,8 milionu korun pokryje dotace ze Strategického plánu Leader, který v regionu administruje společnost Posázaví o.p.s. Zbytek uhradí obce, drobní dárci a partneři projektu, kterými jsou společnost WIFCOM a.s. a Rádio SÁZAVA.
zdroj: CHOPOS


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz