Rozmarné léto

Rozmarné léto

(4. 9. 2015) Helena Dařbujánová

   
 
 
 
 

Rozmarné léto

Stoličky Rozmarné léto se vyhřívají u bazénu na Světové výstavě EXPO 2015 v Miláně, sedátka Jarmily zase v galerii MINT v Londýně. Designérka Helena Dařbujánová vytvořila pro Český pavilon EXPO 2015 v Miláně speciální edici stolků z kolekce EmilyJarmilyCecily s motivem Rozmarné léto. Mají speciální úpravu pro venkovní použití a právě proti rozmarům podnebí jsou velmi odolné. Návštěvníci si je mohou vyzkoušet společně s lehátky mmcité přímo u brouzdaliště, které dominuje Českému domu. Stolky spojují dohromady precizní českou řemeslnou práci a atmosféru Vančurova románu Rozmarné léto.

A proč právě Rozmarné léto?
„To celé souvisí s mým mottem, návrat poezie do života skrze design. Rozmarné léto – kniha i film, vždy nadchnou vaši duši, poezií, rozšafností, humorem… A vy plně propadnete atmosféře zašlých časů a plováren, cítíte vůni léta, vidíte sklenici utopenců, orosený půllitr, na dece paní radová… Stoličky byly inspirovány touhle letní poetikou,“ říká Helena Dařbujánová.
Jednotlivé ilustrace vytvořila Andrea Tachezy, držitelka letošní ceny Zlatá stuha. Ilustrace akcentují vodu, která je shodně hlavním tématem Českého pavilonu v Miláně.
Rozmarné léto, tedy stejnojmenné stoličky, mají za sebou i „kriminální zápletku“. Během prvních čtrnácti dní svého angažmá na Světové výstavě jich polovina zmizela… „Pozitivní na tom je, že se někomu tak líbily, že mu stálo za to na Expo krást. V průběhu srpna ale byla sestava opět kompletní, tentokrát s červeným bezpečnostním lankem“ doplnila Helena Dařbujánová.

Stolky Jarmily v původní verzi jsou v současné době také k vidění v londýnské galerii MINT, kam si je vybrala významná galeristka Lina Kanafani. Stoličky Rozmarné léto i ostatní z kolekce EmilyJarmilyCecily můžete vidět také v showroomu designérky Heleny Dařbujánové v ulici Veverkova v Praze 7. Celá kolekce volně navazuje na projekt Ženské záležitosti, aneb co jsme kdy nutně potřebovaly v holčičím pokoji. Projekt je poctou našim babičkám a ženství jako takového.

Helena Dařbujánová vystudovala Fakultu architektury ČVUT a poté se vydala na sólovou dráhu architektky. Designu se věnuje od roku 2009. V roce 2012 byl její budoár Lola vybrán jako součást oficiální společné expozice Czech selection na reprezentativní výstavě Maison & Objet v Paříži, což byl výrazný impuls pro její profesní kariéru a od té doby designérka buduje vlastní značku „Helena Dařbujánová. Minulý rok otevřela vlastní obchod v Praze.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz