Rozšíření závodu La Lorraine

Rozšíření závodu La Lorraine

Kladno

(8. 10. 2018) MS architekti

   
 
 
 
 

Rozšíření závodu La Lorraine

Pro společnost La Lorraine, výrobce a distributora pečiva, jsme navrhli rozšíření areálu závodu v Kladně: nové výrobní a skladovací objekty a také technické i administrativní zázemí provozu. Výrobu posílí nové výrobní linky, prostory a technologie nakládaní hotových výrobků do kamionů a distribuce. Výzvou je nový mrazírenský sklad o půdorysu 130 x 45 m a výšce 40 m. Bude mít unikátní technologii s teplotou -25 °C a ochrannou atmosféru s nízkým obsahem kyslíku. Skladovací systém bude jen opláštěn tepelnou izolací. Jeho začlenění do sestavy hmot areálu, do technologických linek a do krajiny nebylo snadné.
Navrhli jsme také pohodlnější a přehlednější komunikaci pro zaměstnance: nová pěší lávka bezpečně a rychle propojí nová parkovací místa.

Kritériem projektu byla energetická efektivita a úspory energie. Výsledkem je rozšířený, efektivní a funkční výrobní areál, v němž se výrobní a dopravní plochy prolínají se zelení a příjemným zázemím pro zaměstnance.

Autorská zpráva

Autor: MS architekti s.r.o. – Jan David, Ing. arch. David Guisado, akad. arch. Pavel Hřebecký, Mgr. Serhii Leshchenko, Ing. arch. Elena Monsalve, Ing. Martin Studnička, Ing. arch. Michal Šourek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz