Roztoky u Prahy chtějí vylepšit vzhled i funkci veřejných ploch

Roztoky u Prahy chtějí vylepšit vzhled i funkci veřejných ploch

(24. 2. 2016) Město nechalo zpracovat studie, podle nichž úpravy provede.

   
 
 
 
 

Roztoky u Prahy chtějí vylepšit vzhled i funkci veřejných ploch

(ČTK) - Roztoky u Prahy chtějí vylepšit vzhled i funkci veřejných ploch, přibudou tak místa pro rekreaci, sport a zlepší se dostupnost některých míst pro pěší, ale i pro cyklisty. Město nechalo zpracovat studie, podle nichž úpravy provede. Jde například o okolí Levého Hradce, přívozu nebo centra města. V některých lokalitách by mělo být hotovo už letos. ČTK to řekl starosta Roztok Jan Jakob (TOP 09).

Prvním krokem ve zlepšení vzhledu města bude doplnění malých prostranství o městský mobiliář, jako jsou lavičky, chodníky a podobně. Proměny město chystá také v lokalitě u přívozu. Měl by tam být prostor s občerstvením a sportovištěm, kde by lidé mohli trávit volný čas, v konečné fázi by na místě mělo být i přístaviště pro malé turistické loďky, uvedl starosta. První etapa je v plánu ještě letos.

Jedna ze studií také ukáže, jaké jsou možnosti propojení cyklotras a jejich vedení podél levého břehu Vltavy do dalších obcí po toku řeky. Nové trasy ale by podle starosty mohly vzniknout zřejmě až příští rok. Vylepšené cesty pro pěší časem přibudou i v centru města. Lépe propojí horní a dolní část Roztok.

Náklady na všechny projekty přesáhnou několik milionů korun, přesné vyčíslení bude mít vedení města k dispozici až po vypracování projektů na všechny plánované úpravy.

Úpravy by se měly týkat lokality národní kulturní památky Levý Hradec, práce zde začnou už na jaře. V plánu je také oddechová zóna, jejíž součástí budou kolumbárium a rozptylová loučka, protože památkáři nepovolili rozšíření tamějšího hřbitova.

Doplněno Stavbaweb:
Autory studie úprav Levého Hradce jsou Eva a Ondřej Smolíkovie ze studia SARCH.

Více informací o projektu úprav okolí Levého hradce najdete ZDE.
Autorem úprav okolí přívozu je architekt Tomáš Beneš.
Více informací o připravovaných projektech na úpravu veřejného prostoru Roztoky u Prahy najdete na stránkách města ZDE nebo na webu občanů města Roztoky ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz