Rudiš+Rudiš: Cesta k bydlení

Rudiš+Rudiš: Cesta k bydlení

(17. 5. 2023) FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6, posluchárna Kotěra (105), pátek 19.5.2023, 10:45 

 
 
 
 

Rudiš+Rudiš: Cesta k bydlení

FA ČVUT zve na společnou přednášku brněnských architektů Viktora Rudiše a Martina Rudiše o bydlení a práci v jejich ateliéru Rudiš - Rudiš architekti. Přednáška je součástí výuky předmětu Nauka o stavbách II, pořádá jí Ústav nauky o budovách a je veřejně přístupná.


Architekt Viktor Rudiš se narodil roku 1927 v Brně , kde absolvoval v roce 1952 studium architektury na VUT v Brně ve třídě profesora Bedřicha Rozehnala. V letech 1953–1957 pracoval ve Výzkumném ústavu výstavby a architektury v Brně, od roku 1958 pak ve zdejším Stavoprojektu. Martin Rudiš se narodil v roce 1955 v Brně. Fakultu architektury VUT v Brně absolvoval v roce 1982. Po studiích působil ve Stavoprojektu Brno. Od roku 1989 je členem České komory architektů. V roce 1992 založil se svým otcem Viktorem Rudišem atelier Rudiš - Rudiš architekti. V roce 2002 ukončil Viktor Rudiš v atelieru aktivní činnost. Portfolio atelieru obsahuje rodinné domy, bytové domy , výstavní objekty, věnuje se rekonstrukcím veřejných a bytových staveb. Rozmanitost a rozdílná velikost úkolů zahrnuje komplexní postižení všech aspektů tvorby návrhu. Do jejich zpracování jsou zahrnuty zkušenosti z řady oblastí projektování a realizací rozdílných měřítek a typů. Atelier klade ve své tvorbě hlavní důraz na ideovou náplň, racionalitu, trvanlivost staveb a střízlivou estetiku. Některé z realizovaných staveb získaly celorepublikový ohlas a prestižní architektonické ceny. 

Zdroj: FA ČVUT

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a