Rustonka

Rustonka

(22. 2. 2016) Nové administrativní centrum v Praze.

   
 
 
 
 

Rustonka

V pražském Karlíně vyroste jeden z největších administrativních projektů letošního roku. Celkem tři budovy nabídnou přes 33 tisíc m² kancelářských prostor. Projekt Rustonka přichází s novým efektivistickým pojetím – flexibilita, cenová dostupnost, dobrá lokalita a komfort pro zaměstnance.

Potřeby moderních firem v současné době představují především komfortní a příjemné pracovní prostředí v dobré dostupnosti. Proto se dnes firmy začínají postupně vracet do centra Prahy. „Zatímco v minulosti se hodně firem stěhovalo za levným nájmem mimo centrum města, dnešním trendem je jejich návrat. Rustonka nabízí ideální lokalitu v pražském Karlíně, v tesné blízkosti stanice metra Invalidovna,“ vysvětluje Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T Real Estate. Kromě vynikající dopravní dostupnosti je zde napojení na nejdůležitější výpadové komunikace.

Účelnost, modernost a estetika spolu s tradicí byly klíčové otázky, kterými se developer při přípravě projektu zabýval. „Rustonka tyto otázky řeší. Projekt je založen na filozofii, kterou jsme si pro sebe nazvali ‚efektivismus‘, protože efektivita je v rámci této filosofie povýšena nad pouhý efekt. Efektivismus jsme postavili na čtyřech základních pilířích: účelném designu, maximální flexibilitě, optimální lokaci a komfortním standardu,“ dodává Martin Kodeš.

Součástí komplexu jsou odpočinkové zóny, kavárny a restaurace, dostatek zeleně a také terasy, které jsou určeny pro práci i odpočinek. „Naším cílem je připravit pro budoucí zaměstnance příjemné pracovní prostředí a pro firmy maximální flexibilitu. V každé budově nabízíme až 11 280 m² kancelářské plochy, přičemž jedno podlaží je možné rozdělit dle požadavků klientů až do 8 částí od cca 220 m2,“ říká Martin Kodeš. Součástí objektu budou také jídelna pro zaměstance a obchody. Samotná lokalita Karlína nabízí mnoho možností pro sportovní vyžití. V jejím okolí jsou tenisové kurty, golfové odpaliště, cyklistická stezka či sportovní hala.

Administrativní centrum Rustonka je držitelem precertifikace LEED® for Building Design and Construction: Core and Shell Development (LEED® BD+C: Core and Shell) precertifikaci na úrovni Gold, která zaručuje, že budova je projektována s ohledem na požadavky v oblasti životního prostředí.

Výstavba projektu byla zahájena začátkem roku 2016. Dokončení první etapy je naplánováno na začátek roku 2017 a firmy můžou počítat s nastěhováním v prvním kvartálu.

Každá z budov nabízí
Kancelářská plocha k pronájmu: 11 280 m²
Obchodní plocha k pronájmu: 1 603 m²
Skladová plocha nk pronájmu. 1 075 m²
Velikost typického podlaží: 1 880 m²
Počet parkovacích míst: 161
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Autory projektu jsou David R. Chisholm a Vít Máslo z CMC ARCHITECTS.
J&T: Administrativní centrum Rustonka
Oficiální webové stránky: Rustonka 
Wikipedie / Rustonka

Developer:  J&T Real Estate CZ
Dodavatel:  Sdružení BAK – Geosan Group 

Rustonka / Rustonova továrna
První pražská strojírna Rustonka byla jedním z nejstarších průmyslových závodů v Praze. Pražská akciová strojírna, dříve Ruston a spol. všeobecně známá pod zkráceným lidovým názvem Rustonka, byl významný pražský strojírenský podnik, který stával ve východní části Karlína na hranici s Libní, v prostoru zvaném Švábky, mezi libeňskou Palmovkou a karlínskou Invalidovnou.
Areál se dochoval v unikátním stavu z roku 1850, kdy proběhla větší přestavba. V roce 2007 ho developer celý zbořil – až na kotelnu.  Podle původní dohody měla být kotelna s komínem zachována. Záměr obsahovala i projektová studie. Kotelna měla na původních vizualizacích stavby plnit roli ústředního bodu komplexu, na komíně bylo napsané Rustonka, uvnitř měla být kavárna. Přesto byl objekt v únoru 2014 odstraněn a majitel to zdůvodnil statickým posudkem. 
Nyní již existenci továrny bude připomínat jen nová ulice s názvem U Rustonky. 
Kauzou "Rustonka" se zabýval i Klub Za starou Prahu - článek Legenda zvaná Rustonka najdete na str. 23-26 Věstníku ZDE.
Historii areálu najdete přehledně popsanou ZDE.
Developer nejdříve postaví první dva objekty, teprve podle situace na trhu pak přibude třetí.


Související články:
Areál Rustonky v Praze čeká přestavba  28.11.2007

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 1. 2017 11:36:32. Developer. Filip Staroba

 
 
 
 

27. 1. 2017 11:36:32. Developer. Filip Staroba

  Opravdu je developer J and T? Jakou funkci pak bude mít JLL? Interiérové vestavby podle tohoto?

http://www.hledamkancelare.cz/kancelar-prague-rustonka.html

Už se v tom nevyznám, ale kancl bych tam pro firmu chtělRegistrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz