Rustonka

Rustonka

(22. 2. 2016) Nové administrativní centrum v Praze.

   
 
 
 
 

Rustonka

V pražském Karlíně vyroste jeden z největších administrativních projektů letošního roku. Celkem tři budovy nabídnou přes 33 tisíc m² kancelářských prostor. Projekt Rustonka přichází s novým efektivistickým pojetím – flexibilita, cenová dostupnost, dobrá lokalita a komfort pro zaměstnance.

Potřeby moderních firem v současné době představují především komfortní a příjemné pracovní prostředí v dobré dostupnosti. Proto se dnes firmy začínají postupně vracet do centra Prahy. „Zatímco v minulosti se hodně firem stěhovalo za levným nájmem mimo centrum města, dnešním trendem je jejich návrat. Rustonka nabízí ideální lokalitu v pražském Karlíně, v tesné blízkosti stanice metra Invalidovna,“ vysvětluje Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T Real Estate. Kromě vynikající dopravní dostupnosti je zde napojení na nejdůležitější výpadové komunikace.

Účelnost, modernost a estetika spolu s tradicí byly klíčové otázky, kterými se developer při přípravě projektu zabýval. „Rustonka tyto otázky řeší. Projekt je založen na filozofii, kterou jsme si pro sebe nazvali ‚efektivismus‘, protože efektivita je v rámci této filosofie povýšena nad pouhý efekt. Efektivismus jsme postavili na čtyřech základních pilířích: účelném designu, maximální flexibilitě, optimální lokaci a komfortním standardu,“ dodává Martin Kodeš.

Součástí komplexu jsou odpočinkové zóny, kavárny a restaurace, dostatek zeleně a také terasy, které jsou určeny pro práci i odpočinek. „Naším cílem je připravit pro budoucí zaměstnance příjemné pracovní prostředí a pro firmy maximální flexibilitu. V každé budově nabízíme až 11 280 m² kancelářské plochy, přičemž jedno podlaží je možné rozdělit dle požadavků klientů až do 8 částí od cca 220 m2,“ říká Martin Kodeš. Součástí objektu budou také jídelna pro zaměstance a obchody. Samotná lokalita Karlína nabízí mnoho možností pro sportovní vyžití. V jejím okolí jsou tenisové kurty, golfové odpaliště, cyklistická stezka či sportovní hala.

Administrativní centrum Rustonka je držitelem precertifikace LEED® for Building Design and Construction: Core and Shell Development (LEED® BD+C: Core and Shell) precertifikaci na úrovni Gold, která zaručuje, že budova je projektována s ohledem na požadavky v oblasti životního prostředí.

Výstavba projektu byla zahájena začátkem roku 2016. Dokončení první etapy je naplánováno na začátek roku 2017 a firmy můžou počítat s nastěhováním v prvním kvartálu.

Každá z budov nabízí
Kancelářská plocha k pronájmu: 11 280 m²
Obchodní plocha k pronájmu: 1 603 m²
Skladová plocha nk pronájmu. 1 075 m²
Velikost typického podlaží: 1 880 m²
Počet parkovacích míst: 161
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Autory projektu jsou David R. Chisholm a Vít Máslo z CMC ARCHITECTS.
J&T: Administrativní centrum Rustonka
Oficiální webové stránky: Rustonka 
Wikipedie / Rustonka

Developer:  J&T Real Estate CZ
Dodavatel:  Sdružení BAK – Geosan Group 

Rustonka / Rustonova továrna
První pražská strojírna Rustonka byla jedním z nejstarších průmyslových závodů v Praze. Pražská akciová strojírna, dříve Ruston a spol. všeobecně známá pod zkráceným lidovým názvem Rustonka, byl významný pražský strojírenský podnik, který stával ve východní části Karlína na hranici s Libní, v prostoru zvaném Švábky, mezi libeňskou Palmovkou a karlínskou Invalidovnou.
Areál se dochoval v unikátním stavu z roku 1850, kdy proběhla větší přestavba. V roce 2007 ho developer celý zbořil – až na kotelnu.  Podle původní dohody měla být kotelna s komínem zachována. Záměr obsahovala i projektová studie. Kotelna měla na původních vizualizacích stavby plnit roli ústředního bodu komplexu, na komíně bylo napsané Rustonka, uvnitř měla být kavárna. Přesto byl objekt v únoru 2014 odstraněn a majitel to zdůvodnil statickým posudkem. 
Nyní již existenci továrny bude připomínat jen nová ulice s názvem U Rustonky. 
Kauzou "Rustonka" se zabýval i Klub Za starou Prahu - článek Legenda zvaná Rustonka najdete na str. 23-26 Věstníku ZDE.
Historii areálu najdete přehledně popsanou ZDE.
Developer nejdříve postaví první dva objekty, teprve podle situace na trhu pak přibude třetí.


Související články:
Areál Rustonky v Praze čeká přestavba  28.11.2007

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 1. 2017 11:36:32. Developer. Filip Staroba

 
 
 
 

27. 1. 2017 11:36:32. Developer. Filip Staroba

  Opravdu je developer J and T? Jakou funkci pak bude mít JLL? Interiérové vestavby podle tohoto?

http://www.hledamkancelare.cz/kancelar-prague-rustonka.html

Už se v tom nevyznám, ale kancl bych tam pro firmu chtělRegistrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz