Rynoltice soutěží o nejkrásnější nádraží, vlaky tam ale nejezdí

Rynoltice soutěží o nejkrásnější nádraží, vlaky tam ale nejezdí

(24. 10. 2013) (ČTK) - O titul Nejkrásnější nádraží ČR soutěží letos také železniční stanice v Rynolticích na Liberecku. Do soutěže ho přihlásila tamní výpravčí Květa Vlčková i přesto, že už od června tam vlaky nejezdí. Velká voda trať z Liberce do Jablonného v Podještědí podemlela a místo vlaků teď na nádraží jezdí autobusy. Trať čeká na opravu, která přijde podle odhadů na 68 milionů korun. Práce by měly začít ještě letos a provoz má být obnoven nejpozději na konci května příštího roku, řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Jiří Langer.

 
 
 
 

Rynoltice soutěží o nejkrásnější nádraží, vlaky tam ale nejezdí

(ČTK) - O titul Nejkrásnější nádraží ČR soutěží letos také železniční stanice v Rynolticích na Liberecku. Do soutěže ho přihlásila tamní výpravčí Květa Vlčková i přesto, že už od června tam vlaky nejezdí. Velká voda trať z Liberce do Jablonného v Podještědí podemlela a místo vlaků teď na nádraží jezdí autobusy. Trať čeká na opravu, která přijde podle odhadů na 68 milionů korun. Práce by měly začít ještě letos a provoz má být obnoven nejpozději na konci května příštího roku, řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Jiří Langer.


Udržovaná patrová nádražní budova s cihlovou fasádou v Rynolticích se o titul neuchází poprvé. V roce 2011 se dostala mezi finalisty, nakonec ale zvítězilo nádraží v Uherském Hradišti. "Od té doby jsou Rynoltice ještě hezčí - nová okna a nové osvětlení, obec dodala obecní vlajku a umístí do parčíku posezení se stříškou," řekla dnes ČTK Vlčková, která si přeje, aby se na 113 let staré nádraží co nejdříve znovu vrátily vlaky. O titul se Rynoltice utkají s dalšími devíti stanicemi v obcích Běšiny, Červený Kostelec, Český Brod, Český Těšín, Grygov, Horní Lipová, Nedvědice, Včelnička a Veřovice.

V Česku existuje na 2500 zastávek, na kterých se nachází zhruba 8000 budov nádraží a dalších železničních staveb. Soutěž o Nejkrásnější nádraží ČR pořádá od roku 2007 společnost Asociace Entente Florale - Souznění, spolupracují s ní například Plzeňská dráha, České dráhy, Jindřichohradecké místní dráhy, Správa železniční dopravní cesty, Posázavský Pacifik nebo občanské sdružení ŽelPage. Smyslem soutěže je zlepšit stav českých a moravských nádraží.

Liberecký kraj už jednou titul získal - v roce 2009 zvítězilo nádraží v Zahrádkách u České Lípy. Lidé mohou pro nádraží Rynoltice hlasovat až do 11. listopadu prostřednictvím SMS NADRAZI RYNOLTICE nebo NADRAZI 8 na telefonní číslo 736 300 202, na internetových stránkách www.nejnadrazi.cz nebo podpisem do hlasovacích archů. "Ty jsou k dispozici v liberecké knihovně, městském informačním centru, v Knihkupectví Fryč a také na odboru dopravy krajského úřadu," doplnil Langer. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 12. prosince v Senátu.
zdroj foto: Nejkrásnější nádraží

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz