S dejvickou noblesou

S dejvickou noblesou

Praha - Dejvice

(10. 5. 2021) No Architects

   
 
 
 
 

S dejvickou noblesou

V pražských Dejvicích by chtěl bydlet každý. Dobrá lokalita však nestačí. Co naši předci založili jako odpověď na své potřeby, chceme dnes často artikulovat odlišně. Bydlet na správném místě je pak výzvou, kterou je teprve třeba odpovídajícím způsobem zhodnotit. Před jednu takovou jsme byli našimi klienty postaveni i my.


Zobytnit důstojně dosluhující dispozici složenou z řady místností podél jediné fasády spojené obří tmavou předsíní nemělo prosté řešení. Upřednostnili jsme verzi umožňující zužitkovat šestnáctimetrový průhled celým bytem. Jeho těžiště tvoří posezení pod knihovnami a kuchyně s jídelnou, zatímco z protilehlých konců na sebe pomrkávají ložnice dětí a rodičů. Ta rodičovská si díky šatně a privátní koupelně zachovává intimitu i přes přímou návaznost na obytný prostor. Do předsíně jsme vložili velkou koupelnu a zatočili příchod do bytu tak, aby nepotřeboval dalšími dveřmi oddělené zádveří, a přece byl zcela oddělen od dění na domovním schodišti. Do interiéru jsme pak v citacích propsali noblesně optimistický ráz domu z epochy ranného 20. století, v jehož útrobách se byt nachází. Fasáda i veřejný interiér domu jsou pojaty s dobovou výtvarnou péčí. Kapotáže topných těles se proto inspirují vzory z domovního zábradlí, špičaté obložky odrážejí okenní štuky, polstrování cituje vzor na domovních dveřích, zatímco v hladkých plochách se stejně jako na jednoduché fasádě domu zdůrazňuje ušlechtilost podstaty – dubových dýh a lakovaných povrchů v jemných odstínech.

V bytě byla vyměněna okna a veškeré povrchy včetně skladby nenosné části podlahy a podlahy lodžie, realizována byla nová infrastruktura. Nábytek byl navržen na míru, od postele, přes knihovny, žebřiny po jídelní stůl. Za jedním opěradlem pod knihovnou je zasunuta matrace, s jejíž pomocí je možné sezení rozšířit na letiště. Celý byt podtrhuje mosazná linka propsaná do soklu podlah, nohou stolků i nábytku.

Autorská zpráva
Foto: Studio Flusser

             
Autoři: Studio No Architects – Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková, Barbora Jelínek
Dodavatel: RekoLux STAV s.r.o., Truhlářství Petr Vencl
Podlahová plocha: 105 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
50.0953064
14.4031621
S dejvickou noblesou

S dejvickou noblesou
Praha - Dejvice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 6. 2021 12:27:17. Re: S dejvickou noblesou. BlueBoss

 
 
 
 

24. 6. 2021 12:27:17. Re: S dejvickou noblesou. BlueBoss

  Luxus! Fotky jsou snad ještě lepší než interiér.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz