Sámova 12

Sámova 12

Sámova 12/665, 101 00 Praha 10-Vršovice

(22. 3. 2018) Nový rezidenční projekt na pomezí Vinohrad a Vršovic

   
 
 
 
 

Sámova 12

Architektonický koncept rezidence Sámova 12 navrhlo studio Znamení čtyř, které se inspirovalo stylem art-deco a filozofickou koncepcí čtyř základních elementů - země, vzduchu, vody a ohně. Tyto prvky budou reprezentovat pravidelně se opakující grafické motivy, jež se promítnou do členění fasád a vnitřních povrchů. Hlavním detailem přejatým z dekorativního stylu art-deco bude mříž aplikovaná na celou šířku vstupní fasády a domovní dveře. „Výrazný motiv mříže navíc symbolizuje plynutí vody a představuje tak propojení s okolní lokalitou - údolím potoka Botiče," komentuje Juraj Matula, partner studia Znamení čtyř.

Plánovaný projekt budou tvořit dva rezidenční objekty, které propojí víceúčelová střešní zahrada. V jeho interiéru vznikne 26 bytů, jejichž dispozice byly navrženy s důrazem na proslunění celého prostoru. Základem všech jednotek je proto vzdušná hala, která na sebe váže ostatní místnosti a tvoří pomyslný průsečík funkcí bytu. Z každého poschodí bude možné vejít pouze do dvou bytů. Toto architektonické řešení řadí projekt mezi pražské rarity a zaručuje budoucím rezidentům dostatek soukromí.

projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
http://samova12.cz/
tisková zpráva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.0667990
14.4499203
Sámova 12

Sámova 12
Sámova 12/665
101 00 Praha 10-Vršovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz