Šárecký dvůr

Šárecký dvůr

Ke Dvoru 17/18, 160 00 Praha 6-Vokovice

(10. 4. 2018) Rezidenční projekt v Praze 6

   
 
 
 
 

Šárecký dvůr

Developerská skupina Crestyl představuje rezidenční projekt Šárecký dvůr ve Vokovicích v Praze 6. Bydlení v uzavřeném areálu s recepcí a podzemním parkováním nabízí 51 prémiových bytů různých velikostí a dispozic, které budou připraveny k nastěhování již letos v srpnu. 
Dominantou rezidenčního areálu je dvůr s barokní bránou, který je tvořen historickou panskou usedlostí z roku 1433 a pěti moderně pojatými rezidenčními vilami. Barokní objekt disponuje sedmi byty s architektonickými prvky typickými pro stavby tehdejší doby v kombinaci s elegancí moderního bydlení 21. století. Až třípodlažní byty v historickém objektu disponují vzdušnými obývacími pokoji, klenutými stropy s originálními sloupy a mohutnými kamennými zdmi.

Historickou budovu doplňuje pětice moderních viladomů, ve kterých je umístěno celkem 44 bytových jednotek. Byty jsou dostupné v široké škále dispozic, od 2+kk až po 5+kk o rozloze od 68 m² až po 241 m² včetně rozlehlých mezonetů a reprezentativních penthousů s výhledem na  Šárecké údolí a vodní nádrž Džbán. Součástí dvoupodlažních duplexů jsou privátní zahrady. Ke každému bytu přísluší sklep a jedno parkovací stání v podzemních garážích, přičemž další stání lze dokoupit. Vybraná garážová místa jsou uzamykatelná a mají přípravu na dobíjení elektromobilu.

Od samého počátku výstavby byl kladen důraz na architektonické řešení areálu včetně propracovaného designu vnitřního a vnějšího vybavení společně s odpovídající zahradní architekturou. Generálním projektantem zodpovědným za celý návrh a všechny projektové fáze je mezinárodní architektonická kancelář Bogle Architects. Interiéry bytů během stavby upravovalo architektonické studio Chmelař architekti. Zahradní úpravy navrhli v ateliéru Šmídová Landscape Architects. Bezpečí a soukromí rezidentů zajišťuje recepce, kamerový systém a zrekonstruovaná původní zeď, nyní památkově chráněná, která se vine kolem celého areálu.


www.sareckydvur.cz‎ 

tisková zpráva, Stavbaweb


Související zprávy:
Villa Vokovice  28.7.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.0963531
14.3428284
Šárecký dvůr

Šárecký dvůr
Ke Dvoru 17/18
160 00 Praha 6-Vokovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

11. 4. 2018 08:35:19. Re: Šárecký dvůr. Jitka

12. 4. 2018 10:15:02. Re: Šárecký dvůr. marek

 
 
 
 

11. 4. 2018 08:35:19. Re: Šárecký dvůr. Jitka

  Uzavřený areál je totéž jako vyloučená lokalita. Není to proti republikovým prioritám?

12. 4. 2018 10:15:02. Re: Šárecký dvůr. marek

  Při totální aroganci k baroknímu areálu, dojde zcela k jeho znehodnocení. Počet "viladomů" je více než 2násobný pro dané místo.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz