Savioz Fabrizzi Architectes: Roduit Studio

Savioz Fabrizzi Architectes: Roduit Studio

(24. 4. 2014) Malířský a sochařský ateliér u stávajícího domu klienta

 
 
 
 

Savioz Fabrizzi Architectes: Roduit Studio

Malířský a sochařský ateliér u stávajícího domu klienta

Architekti: Savioz Fabrizzi Architectes
Místo: Chamoson, Švýcarsko
Realizace: 2013
Stavební řešení: Alpatec sa, Martigny
Foto: Thomas Jantscher


Studio o velikosti zhruba 50 metrů čtverečních se nachází jen pár metrů od pozemku, kde má dojít k nové výstavbě. Těsnost pozemku a místní předpisy významně ovlivnily podobu stavby, která se táhne těsně podél louky. Její neobvyklý tvar umožnil, že dveřní a okenní otvory jsou umístěny tak, aby poskytovaly výhled na údolí a na protější hory. Studio se rozšiřuje na terasu, která vytváří vizuální spojení se stávajícím domem. Sklad dřeva v suterénu či malý zahradní sklad byly přidány až během projektu.
 

Vstupy do budovy byly umístěny podél strmého terénu, jenž takřka nebyl změněn. Totéž platí pro střechu, která také sleduje sklon pozemku.
Materiál zdůrazňuje skalnaté pozadí a vyhovuje také regulačnímu požadavku, aby 30% fasády bylo ze dřeva. Plynulé přechody mezi oběma materiály (beton, dřevo) stavbu sjednocují.
Uvnitř byla zvláštní pozornost věnována neutrální úpravě stěn, proto byly izolovány z vnitřní strany, omítnuty a natřeny na bílo. Skladovací police, lavice a dřezy byly odlity v místě, spojují vnější stěnu studia s jeho vnitřkem a dotvářejí harmonický celek.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz