Savioz Fabrizzi Architectes: Základní škola ve Volleges

Savioz Fabrizzi Architectes: Základní škola ve Volleges

(8. 9. 2011) Třípodlažní vzdělávací zařízení v kantonu Valais, ve Švýcarsku.

 
 
 
 

Savioz Fabrizzi Architectes: Základní škola ve Volleges

Třípodlažní vzdělávací zařízení v kantonu Valais, ve Švýcarsku.Místo: Vollèges, kanton Valais, Švýcarsko
Investor: Vollèges
Program: 11 učeben, jídelna a kotelna dálkového vytápění
Architekt:
Savioz Fabrizzi Architectes
Spolupráce:
François Meyer - soutěž
Besse Felley architektura - stavební řízení
Tecnoservice, Lami sa - TZB
Kurmann Cretton - statika
Termíny: duben 2007 - 1. cena soutěže, realizace 2009 - 2010
Obestavěný objem
: 5600 m3
Foto: archiv autorů, Jantscher Thomas

Švýcarští architekti savioz fabrizzi architectes dokončili projekt dostavby základní školy ve Vollege. Přístavba rozšiřuje stávající víceúčelový sál jižním směrem o nový objekt. Vzniká tak vnitřní dvůr s hřištěm, odkud je přístup k několika budovám na pozemku.
Kvůli výtvarné souvislosti exteriéru školy se stávající halou jsou fasády nové školy rovněž ze železobetonu. Zevnějšek školní budovy tak má pevný charakter. Velká čtvercová okna jsou na fasádě rozmístěna zcela pravidelně a lehkostí a transparentností vyrovnávají těžký vzhled betonu. Každé patro je zřetelně čitelné díky lehkému zešikmení úhlů. Výsledný objem působí hravě a dynamicky. 
Vnitřní prostory mají jednoduchý a intuitivní plán. Ze tříd rozmístěných po třech stranách větvených chodeb je vyhlídka na nádhernou okolní krajinu.
V kontrastu s holým betonem vstupní haly a fasád působí třídy třídy teple svým dřevěným obložením.Vstupní podlaží1. a 2. NP
Řez
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz