seARCH, CEBRA, JDS + louis paillard: Projekt bydlení Isbjerget v Aarhusu

seARCH, CEBRA, JDS + louis paillard: Projekt bydlení Isbjerget v Aarhusu

(19. 2. 2013) Bytový dům Isbjerget se nachází v druhém největším městě Dánska; je společným projektem architektonických kanceláří seARCH, CEBRA,
JDS architects a Louis Paillard.

 
 
 
 

seARCH, CEBRA, JDS + louis paillard: Projekt bydlení Isbjerget v Aarhusu

Bytový dům Isbjerget se nachází v druhém největším městě Dánska; je společným projektem architektonických kanceláří seARCH, CEBRA,
JDS architects a Louis Paillard.

Společně vypadají trojúhelníkové objekty jako rozpadající se ledovec plující kolem nábřeží v Aathusu.

Klient:
PensionDanmark
Místo: Aarhus, Dánsko
Realizace: od 2008
Program: urbanismus, bydlení
Rozloha: 25 000 m²
Spolupráce: CEBRA, JDS, Louis Paillard
Foto: seARCH, CEBRA, JDS, louis paillard

Projekt je situován na nábřeží v místě starého a už nepoužívaného přístaviště nákladních lodí.  Smíšené typologie bydlení jsou uspořádány do křídel ve tvaru písmen L, za plochou menším L následuje vždy větší. Soubor má více než 200 dvoupatrových bytů o velikostech od 55 do 227 m2. Svůj tvar i jméno odvozují jednotlivé objekty od plovoucích ker. Skleněné panely zábradlí balkonů je je tónováno postupně zdola od tmavě modrých po čiré transparentní a jejich třpyt prozrazuje arktické vlivy této architektury.
Na spodní úrovni jsou dvoupatrové městské domky, které jsou integrovány do objemů různých trojúhelníkových budov, v jejichž špicích jsou penthousy. Fasády rozdělené na trojúhelníky ve volných kombinacích jsou z terazza, které zdůrazňuje dynamiku staveb. V kontrastu k tomu jsou podlahy balkonů z tropického dřeva, které změkčuje příkrost fasád. Výstavba Isbjergetu začala v roce 2008 a skončií letos.
Projekt získal ocenění na veletrhu MIPIM 2013.


Šikmé střechy umožňují slunečnímu světlu proniknout do interiéru co nejhlouběji


Fasády jsou obloženy bílým terazzem
Stavba je rozdělená na trojúhelníky ve volných kombinacích, což dodává budovám dynamický vzhled
Stavba je rozdělená na trojúhelníky ve volných kombinacích, což dodává budovám dynamický vzhled

"Ledovec" v noci "Ledovec" v noci

 

půdorys a pohled
půdorys a pohled

 

Vizualizace:
Vizualizace stavby v pohledu z vody
Balkony, jejichž skleněné zábradlí se mění z tmavě modrého dole v čiré v nejvyšších úrovních, dodávají ledovcovému vzhledu budov vstřícnější obytnou strukturu
Vizualizace pozemku Vizualizace pozemku


Časosběrný dokument z výstavby Isbjergetu
video: CEBRA architects


Jak vytvořit ledovec z betonu a oceli
video: CEBRA architects


Závěreřčné video z výstavby
video: CEBRA architects

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz