Segment superluxusních nemovitostí krize nepostihla

Segment superluxusních nemovitostí krize nepostihla

(21. 6. 2013) Podle dostupných údajů z trhu s nemovitostmi se segment luxusních bytů a domů vyvíjí jinak než zbytek trhu – nejluxusnější bydlení zažívá rozkvět. Vysokopříjmové skupiny mají stále dostatek disponibilních prostředků, ať už se jedná o vrcholové manažery nebo majitele firem. Mění se i podíl zahraničních a domácích kupců. Zatímco dříve se více prodávalo cizincům, především ze západní Evropy, nyní tvoří velkou část klientely domácí zákazníci nebo kupující z Ruska. Noví majitelé nákup vnímají i jako ochranu investic, protože nízce úročené vklady v bankách a nestabilní akciové trhy jsou jen malou jistotu pro jejich prostředky.

 
 
 
 

Segment superluxusních nemovitostí krize nepostihla

Podle dostupných údajů z trhu s nemovitostmi se segment luxusních bytů a domů vyvíjí jinak než zbytek trhu – nejluxusnější bydlení zažívá rozkvět. Vysokopříjmové skupiny mají stále dostatek disponibilních prostředků, ať už se jedná o vrcholové manažery nebo majitele firem. Mění se i podíl zahraničních a domácích kupců. Zatímco dříve se více prodávalo cizincům, především ze západní Evropy, nyní tvoří velkou část klientely domácí zákazníci nebo kupující z Ruska. Noví majitelé nákup vnímají i jako ochranu investic, protože nízce úročené vklady v bankách a nestabilní akciové trhy jsou jen malou jistotu pro jejich prostředky.„Tito zákazníci mají dostatek příležitostí, kde peníze utratit – nakupují však jen v nejluxusnějším segmentu. Mnohem větší roli také hrají faktory, jako jsou lokalita a architektonická kvalita. Jako příklad můžu uvést nedávno dokončený objekt Vila Verde, luxusní dům ve funkcionalistickém stylu v Praze Bubenči, kde se ještě před dokončením v dubnu 2013 prodalo více než 80 % plochy a nyní zbývá k prodeji poslední penthouse. Zájemci pojali koupi jako investici do nemovitosti ve výjimečné lokalitě na dohled od Pražského hradu, která jejich peníze zhodnotí,“
říká Prokop Svoboda, spolumajitel realitní kanceláře Svoboda & Williams, která na českém realitním trhu působí už dvacet let. „Projekt Vila Verde je výjimečný hlavně tím, že se jedná o viladům, kde je jen šest bytových jednotek. Jedinečná architektura novostavby navíc nabízí velké prosklené stěny a design současného moderního bydlení. Rezidencí srovnatelné úrovně je v Bubenči opravdu jen pár," dodal Prokop Svoboda.

„Příjemně nás překvapil velký zájem o tuto stavbu, která je nejen synonymem pro skvělé bydlení, ale současně je velmi zdařilá z estetického hlediska – o čemž svědčí i to, že vloni získala ocenění Realitní projekt roku 2012. Většinu bytů si koupili zájemci z ČR, kteří v nich budou i bydlet. Ukázalo se tak, že je zde stále dostatek lidí, kteří ocení dobrou architekturu a exkluzivní bydlení. Svou roli hrálo nepochybně i to, že si mohli finální dispozici svého bytu určit ještě před tím, než byl objekt dokončen,“ říká Jiří Thein, předseda představenstva společnosti Real 11 a.s., developera projektu.

Vila Verde
Vila Verde je jedinečný projekt luxusního bydlení, organicky zasazený do stávající vilové zástavby v prestižní pražské čtvrti Bubeneč. Odlehčená a pozitivně působící stavba, která v sobě snoubí design a funkčnost, splňuje nejvyšší nároky na pohodlný život. Objekt je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které spolu komunikují prostřednictvím systému IQ HOUSE. Autorem architektonického návrhu je atelier de.fakto.
tisková zpráva


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz