Seminář cirkulární architektura

Seminář cirkulární architektura

(16. 5. 2023) Seminář proběhne v úterý 16. května

 
 
 
 

Seminář cirkulární architektura

Navrhnout - postavit - zdemolovat. Je i jiná možnost? Nastal čas uvažovat o architektuře, stavbách a jejich využití jinak. Celých 40 % odpadů v ČR pochází ze stavebnictví. Navíc se materiály a energie v průběhu let rapidně zdražují a některé začínají být těžko dostupné.


Co s tím můžeme dělat?
Seminář představí principy cirkulárního navrhování ve všech fázích života budovy a praktické příklady z praxe v ČR i zahraničí. Na udržitelnou architekturu se podíváme v měřítku budovy, vybavení interiérů i cirkulárních měst. Dozvíte se, co je to LCA analýza materiálů a konstrukcí a jak přistupovat k rekonstrukcím. Zásadní částí semináře jsou praktické příklady dobré praxe z ČR, kde budou představeny konkrétní řešení i použité materiály. Budeme mluvit o potížích při povolování či domluvě s investory, a jak je překonat. 

Co si ze semináře odnesete:
• Praktické tipy k navrhování cirkulární architektury, které můžete přenést do své praxe
• Přehled o tématu cirkulární ekonomiky a architektury, které můžete využít jako svou výhodu na trhu
• Tipy na nástroje, které pomohou v cirkulárním navrhování
• Prezentaci v pdf včetně odkazů na zdroje
• Odpovědi na vaše otázky během semináře a zaslání podrobnějších zdrojů po akci• Záznam semináře, na který se můžete podívat znovu

Kdy?
Úterý 16. 5. 2023 16:00-18:00
Osobně v sídle České komory architektů, Josefská 34/6, Praha 1,
Nebo online přes aplikaci Zoom 

Seminářem vás provedou:
• Karolína Barič, specialistka na udržitelnost budov a akreditovaná profesionálka LEED, BREEAM, WELL
• Adam Rujbr, architekt, který praktikuje na svých projektech cirkulární principy

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a