Serpentine Gallery Pavilion 2012 od Herzoga & de Meurona a Ai Weiweie

Serpentine Gallery Pavilion 2012 od Herzoga & de Meurona a Ai Weiweie

(15. 6. 2012) Každoroční pavilon Serpentine Gallery je hlavní událostí letního architektonického kalendáře v Londýně a zřídkakdy zklame, píše pro Wallpaper magazine Ellie Stathaki.

 
 
 
 

Serpentine Gallery Pavilion 2012 od Herzoga & de Meurona a Ai Weiweie

Každoroční pavilon Serpentine Gallery je hlavní událostí letního architektonického kalendáře v Londýně a zřídkakdy zklame, píše pro Wallpaper magazine Ellie Stathaki.


Galerie je završena střechou, která drží mělký bazén na dešťovou vodu a vznáší se 1,4 m nad zemí. Foto: Iwan Baan


Pod tím se návrh blíží téměř způsobu archeologických expozic. V honbě za „odhalením“ základů předešlého pavilonu byl pozemek vykopán tak, aby se vytvořil geografický model nízkých zdí a schodů, které mohou návštěvníci zkoumat … a sedět na nich. K posílení akustiky je povrch interiéru celý z korku, který je příjemný na dotek a má jemnou vůni.

Nad vykopávkami je dvanáct sloupů (každý zastupuje jeden z pavilonů, včetně tohoto pro rok 2012), které podpírají střechu.

 

 Návrh Herzoga & de Meurona a Weiweie, jejichž ideou je přivést návštěvníka do podzemí do poutavé skulpturální krajiny, pojímá pavilon jako poctu celému programu letních pavilonů Serpentine Gallery.

 

Skici konstrukce

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz