Shanghai Tower

Shanghai Tower

(5. 8. 2013) V Šanghaji finišuje stavba druhé nejvyšší budovy světa

 
 
 
 

Shanghai Tower

V Šanghaji finišuje stavba druhé nejvyšší budovy světa

anghajské světové finanční centrumŠanghajská věžShanghai Tower (na snímku vpravo) bude po dokončení výstavby nejvyšší stavbou v Lujiazui, šangajské  finanční a obchodní čtvrti a druhou nejvyšší stavbou na světě.
(ČTK) - V čínské Šanghaji finišuje stavba druhé nejvyšší budovy světa. Na jejím vrcholu v sobotu 3. srpna slavnostně umístili poslední nosník, informovala agentura AP. Šanghajská věž měří 632 metrů.

Vyšší než mrakodrap Shanghai Tower v čínské finanční metropoli je se svými téměř 830 metry už jen Burdž Chalífa v Dubaji. Výstavba šanghajského věžáku, který navrhlo americké architektonické studio Gensler, by měla skončit příští rok. Budou v něm obchody, kanceláře i luxusní hotel.

V Číně v posledních letech vyrostla celá řada mrakodrapů, z nichž některé patří mezi nejvyšší na světě. Dosud bylo nejvyšší budovou v Číně Šanghajské světové finanční centrum dokončené v roce 2007.

Doplněno Stavbaweb:
Architekt: Gensler
Konstrukce: Thornton Tomasetti
Hlavní dodavatel: Shanghai Construction
Místo stavby: Lujiazui, Pudong, Shanghai
Stavba byla oficiálně zahájena 29. listopadu 2008,
předpokládané dokončení je na podzim 2014

Oficiální stránky
Blog autorů projektu o stavbě šanghajského věžáku


Související články:
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz